Журналісти Громадського ТБ Полтава провели своє розслідування і з'ясували, чи всі зібрані кошти потрапляють до лікарні та хворих діток.
Відвідувачі полтавських аптек «Триоль» могли помітити в закладах мережі скриньки благодійної організації «Взаємопоміч» із закликом допомогти врятувати життя дітям, що страждають на онкозахворювання.
Рука довірливого полтавця мимоволі тягнеться зробити свій скромний внесок у порятунок онкохворих дітей, і скриньки поступово заповнюються купюрами номіналом від 1 до 20 гривень, а іноді й більше. Полтавці й не здогадуються, що допомагають зовсім не дітям, а, цілком можливо, звичайним аферистам.
Згідно з інформацією, зазначеною на скриньці, кошти збираються для онкологічного відділення дитячої міської клінічної лікарні. Журналістам впала в око незначна, на перший погляд, неточність: в адресі замість провулку Рибальський вказана вулиця Рибальського.
Журналісти Полтавського Громадського.ТБ звернутися за телефоном, вказаним на скриньці, та запропонувати передати нашу допомогу особисто так званому благодійнику.
Спочатку той охоче пішов на контакт, але трохи згодом виявилося, що представник «Взаємопомочі» нібито через сімейні обставини не готовий зустрітися з потенційними меценатами.
Після цього журналісти вирішили завітати до Полтавської дитячої клінічної лікарні, аби дізнатися, чи доходять кошти до кінцевих адресатів.
Від лікарів дізналися, що онкогематологічне відділення отримало допомогу від організації «Взаємопоміч» лише одного разу: у лютому 2014 року. Тоді так звані благодійники пожертвували на потреби лікарні обладнання на суму трохи більше дев’яти тисяч гривень.
Пройшло вже півтора року, і за цей період жодної допомоги від «Взаємопомочі» не надходило. Куди йдуть кошти, які збирають по сьогодні в 14 аптеках міста? Це питання залишається риторичним.
Чи слід довіряти подібним доброчинцям – вирішуйте самі.