У Центральну виборчу комісію подав документи на реєстрацію кандидатом у Президенти самовисуванець Леонід Куліченко, який замість застави в 2,5 млн. грн. надав ЦВК свою мотивацію відмови від внесення такої застави. Отаман Полтавської крайової козацької громади Леонід Куліченко пояснив журналістам що весь перелік документів, згідно до вимог законодавства, поданий ним в ЦВК в повному об'ємі, проте грошову заставу в 2,5 млн. грн. він вносити відмовився. За його словами, подібна вимога веде до узурпації влади, а також порушує рівність прав громадян бути вибраними за майновим принципом.
Про те, що самовисуванець Леонід Вікторович Куліченко (1963 року народження, Кременчук) подав документи в ЦВК на реєстрацію кандидатом в президенти, журналістам повідомили в прес-службі ЦВК. Л.Куліченко є директором приватного підприємства науково-виробничого торгівельного об'єднання "Україна" і наказним отаманом Полтавської крайової козацької громади українського козацтва. Нагадаємо, передвиборна застава в 2,5 млн. грн. (збільшений в п'ять разів в порівнянні з 2004 роком) прописана в новій редакції Закону про вибори Президента.
Ця норма викликала багаточисельні нарікання потенційних учасників виборчого процесу і експертів, які прийшли до виводу, що така застава не пропустить в списки кандидатів в президенти звичайних людей і навіть політиків, в яких немає 2,5 млн. грн. Наприклад, Анатолій Гриценко приступив до демонстративного публічного збору коштів на заставу для участі у виборах. Не дивлячись на це, КСУ припинив провадження за нормою Закону про вибори Президента про заставу в 2,5 млн. грн. Таким чином, дана норма визнана конституційною.