Цей крок може убезпечити від проблем.
Як розповіли у УМВС України в Полтавській області, на території області з початку 2015 року здійснено 60 незаконних заволодінь та крадіжок двоколісних транспортних засобів (мотоциклів, мопедів, скутерів).
Такі види правопорушень найбільш поширені у містах Кременчуці та Комсомольську, а також у Гадяцькому, Глобинському та Лубенському районах. Залишаються не розшуканими 3 мотоцикли та 20 мопедів.
Майже 90% викраденого мототранспорту було не зареєстровано в органах ДАІ. Це, у свою чергу, значно ускладнювало їх пошук, і навіть якщо такі транспортні засоби вилучалися, то не можливо було їх ідентифікувати, так як зловмисники встигали замінювати частини деталей або взагалі змінювали колір. Адже власники залізних коней не могли повідомити правоохоронним органам номерні позначення основних вузлових агрегатів викрадених транспортних засобів.
Аби убезпечити своє майно від злочинних посягань, працівники Державтоінспекції області наполегливо рекомендують власникам вищевказаних транспортних засобів зареєструвати їх у порядку, визначеному законом.
Постановою Кабінету Міністрів від 23.12.2009 року №1371 передбачено, що перша державна реєстрація мопедів, придбаних до 23.12.2009 року, затвердженим цією постановою 1 липня 2010 року може проводитись без подання документів, що підтверджують правомірність їх придбання, за встановленою процедурою після проведення ДАІ відповідних перевірок.
Для спрощеної системи реєстрації мопедів потрібно:
- власникам представити мопед до підрозділу центру ДАІ для проведення криміналістичного дослідження експертом-криміналістом, який визначає чи дійсно об’єм двигуна не перевищує 50 см/куб.
- після проведення дослідження власник пише заяву на спрощену реєстрацію мопеда, до якої надає копію свого паспорта та товарний чек, талона про продаж або видаткової накладної (при наявності).
Якщо ніяких документів на мопед не має, громадянин повинен надати два пояснення від сусідів про те що, вони підтверджують придбання ним мопеда з копіями їх паспортів.
Реєстрація мопедів у центрах ДАІ складає – 109 грн. 43 коп.
Експертиза номерного позначення шасі та двигуна – 39 грн. 40 коп.
Експертиза визначення об’єму двигуна, року виготовлення, марки та моделі транспортного засобу складає – 84 грн. 42 коп.