Реформування системи екстреної медичної допомоги має результати

Три тижні тому на трасі Харків – Київ сталося страшне ДТП – вантажівка виїхала на зустрічну смугу і врізався в маршрутку. Шестеро пасажирів маршрутки загинули на місці, ще дев'ять осіб медики Центру екстреної допомоги та медицини катастроф, госпіталізували з травмами різної тяжкості у Чутівську ЦРЛ та Полтавську обласну лікарню.

Перша бригада швидкої медичної допомоги прибула на місце події вже через вісім хвилин, друга через 12. Бригада з Полтави з профільними спеціалістами, які потім проводили оперативне втручання уже в лікарні, були на місці через 30 хвилин. Про це повідомили в пресс-службі Полтавського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Підвищити ці показники вдалося завдяки реформуванню системи екстреної медичної допомоги, раніше вони були значно нижчі.

У минулих роках система швидкої медичної допомоги була регіональною. Кожне місто або район області мали власні підрозділи швидкої медичної допомоги, в яких працювали свої власні бригади і вони були не зв’язані між собою. Тому швидка допомога з сусіднього регіону не могла допомогти пацієнту, навіть, якщо вона мала коротший час прибуття на місце виклику.

«Полтавський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» має 4 станції екстреної медичної допомоги(Полтава, Кременчук, Лубни, Миргород), у складі яких діють 24 підстанції, 23 пункти тимчасового та постійного базування бригад. Саме вони дають змогу допомагати пацієнтам по всій території області в умовах, так званого, «єдиного медичного простору».

Начальник відділу медицини катастроф та мобілізаційної роботи ДОЗ ОДА Володимир Мохначов, зазначає, що проведена реформа тепер дозволяє незалежно від місця знаходження хворого, місця його прописки і фактичного проживання, приїхати бригаді центру екстреної медичної допомоги, яка в даний момент знаходиться найближче та врятувати життя людині:

- Найважливіше те, що бригада доставляє пацієнта не в найближчу лікарню, а в ту – де йому нададуть спеціальну медичну допомогу, враховуючи характер захворювання,– розповідає Володимир Ярославович. Таким чином, швидка допомога хворого із, наприклад, Чутівського району може доставити безпосередньо в лікувальний заклад міста Полтави, якщо того вимагатимуть обставини.

Відсутність кордонів – це найважливіше досягнення організації. Робота цієї служби згідно нових принципів та стандартів здійснюється оперативно і злагоджено.