Полтавським журналістам показали реалії життя засуджених

23 березня, у рамках прес-туру, до Надержинщинської виправної колонії (№65) завітали представники засобів масової інформації щоб побачити як у даній установі реалізується спільний проект керівництва управління Державної пенітенціарної служби України в Полтавській області та представників Полтавської єпархії Української Православної Церкви щодо профілактики суїцидів серед працівників та засуджених установ виконання покарань області.

У ході заходу журналісти стали учасниками діалогового спілкування священнослужителів з працівниками та засудженими установи, що стосувалось питання, якому пенітенціарії приділяють велику увагу- недопустимість суїциду та гріх самогубства.

Начальник Надержинщинської виправної колонії (№65) Микола Алєксєєнко провів для преси екскурсію територією установи та розповів про історію її функціонування, а також основні надбання у діяльності колонії за останні роки.

 - Ми знаходимось на території установи, яка включає житлову та виробничу зону. Всього на даний час тут перебуває 305 жінок, засуджених в основному за тяжкі злочини,- розповідає журналістам Микола Іванович,- На житловій зоні знаходиться три гуртожитки, медико-санітарна частина, приміщення ДІЗО і КПТ, їдальня. Виробнича зона у нас спеціалізується на пошитті форменого одягу.

Очільник установи проводить журналістів коридорами, де розташовані кімнати короткострокових та довготривалих побачень, показує умови, показує медико-санітарну частину, запрошує гостей подивитись гуртожиток, їдальню, молитовну кімнату. Приємно вражені кореспонденти крокують до магазину для засуджених.

 - Намагаємось постійно покращувати умови для тих осіб, що у нас перебувають. Ось і створили для них магазин, щоб кожна засуджена мала змогу придбати собі все необхідне від засобів особистої гігієни до засобів харчування,- продовжує розповідь Микола Алєксєєнко.- Новинкою установи є облаштований кабінет з робочими місцями для користування засудженими глобальною мережею Інтернет, а також з можливістю користування програмою Скайп для спілкування з рідними. Але нажаль у більшості жінок вже втрачені всі соціальні зв’язки з рідними, тому користуються даною програмою всього 29 осіб.

Разом із священнослужителями учасники прес-туру відвідали молитовну кімнату, яка є однією з найголовніших берегинь життя засуджених жінок, адже майже кожна з них приходе сюди щоб помолитись, поставити свічку, поспілкуватися з отцем або просто посидіти в тиші серед святих ікон, що вселяють віру і надію.

 - Я вже не вперше відбуваю покарання саме в цій колонії. Дуже задоволена умовами, які тут створені для нас. Велике спасибі нашому начальнику і персоналу цієї установи. Тут працюють чуйні люди, які можуть допомогти у вирішенні особистих проблем,- розповідає одна із засуджених. – Колись в голові з’являлись думки покінчити життя самогубством, так як в житті переживала багато труднощів, але в цих стінах мені дуже допомагає молитовна кімната. Ось і зараз прийшла сюди, бо тут я знаходжу спокій своєї душі.

Після перегляду умов, створених в установі для засуджених жінок, журналістів переповнювала маса емоцій. У їдальні їм неабияк сподобався естетичний куточок, створений в українському стилі, у гуртожитку- охайність та гарні косметичні ремонти, а у санітарно-медичній частині- чистота і порядок, які підтримується і на всій території установи.

На завершення прес-туру, метою якого було показати місцевій пресі як здійснюється в установі профілактика суїцидальних проявів серед працівників та засуджених, представники телебачення, радіо та інтернет-видань ознайомились з умовами, створеними для несення служби персоналом установи. Вони відвідали кімнату відпочинку чергової зміни та оперативної групи, кімнати особистої гігієни, а також їдальню, де для пенітенціаріїв на обід готують смачний борщ та інші страви із складеного меню.

Чи траплялись в установі випадки скоєння самогубств?- таким питанням поцікавились наостанок представники ЗМІ. Очільник виправної установи відповів, що за час його головування з 2000 року в установі жодного такого випадку не траплялось, спасибі Господу, але було декілька спроб, які вчасно були попереджені.

Гості висловили слова вдячності на адресу керівництва установи та управління ДПтС в області за проведений прес-тур, а також побажали успішної та результативної реалізації їх спільного проекту з проведення духовно-просвітницьких профілактичних заходів для працівників і засуджених.