Текст листа подається без змін.
Сайт 0532.ua публікує текст листа, який нещодавно був отриманий на e-mail. Його текст подаємо без змін.
До цього часу в Полтаві не створено Громадську раду при обласній міліції, ініціативну групу по її створенню не визнають (не вбачають правових підстав для створення Громадської ради). Тут ми вбачаємо бажання уникнути будь-якого контролю за діяльністю органів внутрішніх справ.
Як вже повідомлялось в ЗМІ до складу ініціативної групи ввійшли найактивніші члени «старої» Громадської ради на чолі з відомим правозахисником - головою правління обласного відділення Міжнародного товариства прав людини (Українська секція), доктором медичних наук, професором Кравченком В.Г. Склад ініціативної групи - це також відомі не лише в області правозахисники області, керівники громадських організацій Ковальчук В.Г.(обласна організація воїнів-афганців, кавалер ордену «Червоної Зірки»), Сітніков М.В. (Незалежна профспілка ВАТ «Полтавський автоагрегатний завод»), Дербеньов О.В.(ВГО «Правозахист»), Школяр С.П. (журнал «Вісник панетного повіреного»), Волошин В.О.(ГО «Солідарність проти корупції» ПМП «Солідарність»). Такі дії проти громадських організацій, керівниками яких являються вказані активісти, фактично являються злочином і підпадають під дію ст.170 Кримінального кодексу України (перешкоджання законній діяльності громадських організацій) згідно якої винні особи можуть бути засудженими до трьох років позбавлення волі. Таким чином, замість того, щоб захищати Закон, правоохоронці самі грубо його порушують.
Документи на участь в установчих зборах ініціативній групі можуть подавати представники громадських організацій протягом місяця з дня оголошення на веб-сайті обласної міліції, а вже потім проводяться установчі збори. Але керівництво міліції вперто відмовляється виконати Постанову Кабміну України №996-03.11.2010 і помістити відповідне оголошення про створення ініціативної групи. На всю Україну лише на Полтавщині до цього часу не створено «оновлену» Громадську раду. Чому? Спробуємо розібратись.
Всім відомо, що в керівництві обласної міліції лишилися на своїх посадах 90 відсотків керівних кадрів режиму Януковича. Саме вони, на наш погляд, й намагаються розправитись з найбільш активними членами «старої» Громадської ради за їхню боротьбу у відстоюванні прав людини за останні роки. Згадайте скільки галасу було на всю державу, коли в судах загальної юрисдикції було виграно близько 20 справ по протиправним діям працівників правоохоронних органів, коли було проведено пікетування Адміністрації Президента Януковича, коли врешті-решт було задоволено позов одного з членів ГР Європейському суді стосовно застосування до нього катування в ізоляторі тимчасового тримання Полтавського міського управління міліції!
Але особливо розлютило міліцейське начальство те, що з Громадської ради за наполяганням перерахованих вище активістів було виключено 10 одіозних регіоналів, серед яких: три регіонали-Герої України С.С. Антонець (директор агрофірми «Агроекологія»), М.П. Гавриленков (директор ТОВ «Хорольський молококонсервний комбінат дитячих продуктів»), Т.М.Корост (голова Котелевської РДА), голова ТРК «Лтава» М.І. Ляпаненко та інші. На наш погляд, саме ці виключені з Громадської ради регіонали й «надоумили» колишнє керівництво міліції «звернутися» до МВС України за «роз`ясненнями» з приводу створення в області Громадської ради в той час, коли вони вже по всій державі створені без жодних роз`яснень. Треба діяти згідно Постанови Кабміну України як діють у всіх областях.
Як нас повідомив 11 березня ц.р. в.о. начальника обласної міліції Бех О.В. колишнє керівництво УМВС України в Полтавській області звернулося з відповідним запитом до МВС України ще 12.01.2015 під №69/Бл, бо на даний час не вбачають правових підстав для створення Громадської ради. Після отримання позитивної відповіді з Міністерства внутрішніх справ наче б то і буде вирішено питання про легалізацію ініціативної групи.
Тож великий сумнів у нас, що відповідь з Міністерства до цього часу не отримана. Адже пройшло вже два місяці! Тому в діях міліції мии вбачаємо реванш регіоналів, тим більш, що проведення «люстрації», доручено колишньому регіоналу, діючому депутату Луганської міської ради С.Ю. Гаврику, який з невідомих причин (чи то за сприяння колишнього в.о. начальника обласної міліції І.Г. Корсуна) очолив досить «прибуткове» місце - начальника управління кадрового забезпечення обласного управління міліції Полтавської області, далеко від своєї домівки в Луганську. Чому він не захищає правопорядок у себе вдома? Подумайте і дайте відповідь на це питання самі.
До речі, при режимі Януковича міліцейськими чиновниками двічі примусово припинялась діяльність Громадської ради. Один раз вона не діяла 1,5 місяці, другий - 2.
Але ми боролись і перемогли, але зараз нам дуже прикро, що на Полтавщині до цього часу продовжується переслідування правозахисників та очолюваних ними громадських організацій вчорашніми регіоналами. Фактично Громадській раді оголошено війну. Через цю війну, тобто відсутність громадського контролю, в правоохоронних органах значно збільшилась кількість правопорушень (хабарництво, недозволені методи слідства тощо).
«Громадська рада буде створена наперекір вам всім і ви нам надасте приміщення, як це передбачено Законом!, - заявив на зустрічі ініціативної групи з керівництвом обласної міліції професор-правозахисник-міжнародник В.Г.Кравченко, - бо ми всі віримо в перемогу і змусимо вас виконувати Закон!».
Звичайно, Бех О.В. ще не розібрався в ситуації, але ми чітко вбачаємо і підказуємо йому, що його просто «підставляють» заступники та начальники структурних підрозділів, відповідальних за співпрацю з громадськістю. І діють полтавські регіонали не лише з метою перешкоджання законній діяльності громадських організацій, а й з яскраво вираженою метою скомпрометувати нового очільника обласної міліції.
Валентин Волошин, керівник центру «Солідарність проти корупції», секретар ініціативної групи по проведенню установчих зборів зі створення Громадської ради при УМВС України в Полтавській області.