Програма «Студії живої історії» відкриває набір учасників на 2015 рік. До 10 березня кожен віком від 18 до 30 років може подати заявку на участь.
«Студії живої історії» (https://www.facebook.com/events/825787834134434) — це програма неформальної освіти, відкрита для молоді зі всієї України. Створюючи умови для діалогу щодо переосмислення минулого та підтримуючи низові громадські ініціативи на історичну тематику, засновники прагнуть розрядити конфліктний потенціал українського суспільства.
Мета проекту — знайти молодих людей зі всієї України, які мають живу мотивацію до змін та готові невеликими, але конкретними діями сприяти пошуку порозуміння в суспільстві та поверненню історії з кола маніпуляцій. Також потрібні люди, здатні робити історію живою, ті, кого цікавить усна, родинна та глобальна історія.
Для участі в програмі не треба бути фаховим істориком та мати хороші оцінки з історії в атестаті і заліковці. Учасники, відібрані до участі в програмі, будуть запрошені до наступних етапів. Спочатку вони отримають 2 вступні тематичні студії-семінари — кандидати обирають в заявці одну з двох тем студії, над якою їм цікаво працювати. Потім відбудуться 3 студії-практикуми (інструментарії), в рамках яких учасники зможуть отримати практичний досвід, необхідний для реалізації власних ідей та для якісної роботи з історичними матеріалами. І, нарешті, на майбутніх істориків чекає третій етап — безпосередня реалізація ідей та ініціатив учасників програми за підтримки індивідуальних менторів.
Четвертий етап — це підсумкова майстерня досвіду, на якій учасники презентують результати своєї роботи та розроблять бачення своєї подальшої діяльності.
Як взяти участь в «Студіях живої історії»?
• обрати одну з двох тем студій ідей;
• заповнити он-лайн заявку (http://www.dialogue-for-change.org/live-history-workshop-call-for-application-2015/) до 10 березня 2015 року включно;
• дочекатися відповіді від журі до 25 березня 2015 року. Всі кандидати будуть проінформовані про результати відбору журі.
Переможців забезпечать проживанням та харчуванням протягом трьох майстерень, а також організатори відшкодовують вартість квитків до місця проведення студії, узгодивши з координатором їх вартість.
Одним із критеріїв відбору буде розуміння формату програми, готовність працювати з методами неформальної освіти та усвідомлення того, що програма не має на меті надання академічних знань у вигляді лекцій.
Для більш насиченого та репрезентативного обміну в групі координація намагатиметься зберігати регіональний та гендерний баланс учасників, а також залучати до участі в програмі людей з різною освітою та різним досвідом.