Полтавські підприємці не задоволені змінами у податковому законодавстві

Сьогодні в приміщенні шахово-шашкового клубу відбувся круглий стіл на тему: «Зміни податкового законодавства України: шлях до зростання соціально-економічної напруги в українському суспільстві».

Чим була викликана необхідність такої податкової реформи в Україні? Які наслідки будуть мати «реформаторські» дії уряду для платників податків і  українського суспільства в цілому? Ці питання стали предметом дискусії круглого столу.

Початок 2015 року ознаменувався для платників податків суттєвими змінами в оподаткуванні.  Фактично кількість податків і зборів збільшилась з 9 до 11 з урахуванням :

-         військового збору;

-         збору на обов’язкове державне пенсійне страхування.

До того ж, уряд у першому кварталі поточного року повинен підготувати і внести на розгляд парламенту законопроект про додаткове запровадження податку на предмети розкоші.

 Також під час зустрічі обговорювалося  питання щодо змін у порядку оподаткування доходів фізичних осіб, податку на додану вартість, акцизного податку та податку на майно, чергових перетворень в організації діяльності середнього і малого бізнесу, а також реформування загальнообов’язкового державного страхування і легалізації фонду оплати праці шляхом введення шалених штрафів за порушення трудового законодавства.

Через неоднозначність трактування  і відсутність чітко прописаних механізмів реалізації, реформи податкового законодавства мають під собою приховані корупційні схеми  - вважають підприємці. Вони вважають, подібні зміни створюють додаткове навантаження на людей з невеликими статками, тобто пересічних українців. Це в свою чергу ставить під сумнів доцільність  підприємницької діяльності в Україні представниками середнього і малого бізнесу, які, до речі,  є основними постачальниками коштів в державний бюджет.

 Учасники круглого столу констатують:

-         влада не здійснює обіцяні економічні реформи;

-         влада не співпрацює з громадськими організаціями підприємців;

-         окремі зміни у податковому кодексі не є системними та призводять до погіршення ситуації в середньому та малому бізнесі;

-         влада в Україні не вживає системних заходів щодо боротьби з корупцією, яка нині є основною проблемою розвитку малого та середнього бізнесу.

Підприємці звертаються до Президента України та Прем’єр міністра України з проханням негайно розпочати економічні реформи, які вони обіцяли на Євромайдані,  і врешті  боротися з корупцією не на словах, а на ділі.