Полтавська влада проситиме Верховну Раду дозволити продати давно збанкрутілі підприємства

Аби наповнити Пенсійний фонд, відрахування до якого зменшуються через простої в промисловості, Полтавська ОДА звернеться до парламенту України з прохання законодавчо вирішити можливість продажу частки державного майна у підприємствах, які давно перебувають у стадії банкрутства і наростили величезні борги перед своїми працівниками.Про це повыдомляє прес-служба Полтавської ОДА.

Доручення підготувати таке звернення до Верховної ради України дав під час оперативно-розпорядчої наради Віктор Бугайчук, голова Полтавської обласної державної адміністрації.

Йдеться про такі підприємства, як ВАТ „Завод ГРЛ”, ДП ВО „Знамя”, ДП „Нафтогазгеологія” та інші. «Банкрутство 28 підприємств триває понад встановлені законодавством строки. За ці роки такі підприємства наростили борги на суму 55,1 млн. грн., левова частка яких (понад 42,9 млн. грн.) належить 9 підприємствам із державною часткою майна», - говорить Валерій Руденко, начальник Головного управління Пенсійного фонду України у Полтавській  області. За його словами, майно цих підприємств неможливо продати, бо там є державна частка. Водночас підприємства фактично роками не працюють і санатори не в змозі відновити їхню роботу. Законодавчо визначені терміни для процедури банкрутства давно спливли. А питання не вирішується, борги ростуть.

Валерій Руденко також відзначив, що цього року через перебої в роботі великих промислових підприємств Полтавської області зменшилися надходження до Пенсійного фонду від сплати страхових коштів (за півроку на 8 млн. грн. порівняно з  аналогічним періодом минулого року). Нині надходження з початку року становлять 2 млрд. 611,1 млн. грн.

Водночас потреба на виплату пенсій зросла на 136,6 млн. грн., або на 3,4% і становить за півріччя 4 млрд. 201 млн. грн.

Відповідно самозабезпечення власними коштами в 2014 році зменшилося порівняно з відповідним періодом минулого року на 2,3% і становить 62,1%.

Цей показник знизився в місті Полтаві з 119% до 115%. Стало дотаційним місто Кременчук, де пенсійні видатки покриваються лише на 89,4%.

Низьким є самофінансування в сільських районах, зокрема в Чорнухинському, Кобеляцькому, Зіньківському, Семенівському, Чутівському, де цей показник не перевищує 38%.