В Україні розпочинають проект, з допомогою якого хочуть створити міліцію європейського зразка. Перший етап цієї програми вже затверджений і розпочнеться він із реформування міліції Львівської області.
Про це повідомив директор Харківської правозахисної групи й один із найактивніших учасників дорадчого міліцейського органу Євген Захаров.
«У ході першого етапу пілотного проекту планується провести, перш за все, дослідження того, що насправді представляє собою міліція цього регіону, які проблеми, потреби, очікування та пропозиції правоохоронців», - розповів Євген Захаров.
Також говорять і про створення місцевої поліції. Причому її роботу повинні оцінювати не у високих кабінетах відомства, а жителі краю, регіону, тієї території, де будуть працювати і їх земляки правоохоронці. Важливо, щоб місцеві органи самоврядування були причетні до проблем безпеки громадян і забезпечували їх фінансування.
За його словами, планується також створити деякі механізми, які всіляко допомагатимуть роботі працівників такого важливого підрозділу, як Державтоінспекція, оскільки мова йде про збереження людських життів на дорогах країни.
«Ми плануємо створити й автоматизовану систему реакції на повідомлення громадян про скоєння різних злочинів. Сподіваємося, що вже незабаром вона запрацює у Львові та області», - сказав Євген Захаров і зазначив, що будуть введені також деякі механізми для захисту прав затриманих за європейським зразком.
«Хочемо, щоб діяльність міліції була більш прозорою, ніж вона є сьогодні. Як відомо, начальник главку обласної міліції Дмитро Загарія розпорядився всім керівникам райвідділів міста відкрити акаунти в соцмережах і, зокрема, в Facebook з метою прямого спілкування з людьми. Адже тільки так можна дізнатися про їхні проблеми», - додав Захаров.
Правозахисник також розповів, що вже існує детальний план цієї роботи. Він узгоджений з представниками Головного штабу МВС, керівництва і штабу ГУМВС України у Львівській області.
Цікаво, цей документ розрахований на чотири місяці і робота за ним розпочнеться вже з дня підписання відповідного наказу міністром внутрішніх справ.
Для ефективної роботи над цим проектом, за словами Євгена Захарова, буде створено 7 робочих груп, куди увійдуть львівські експерти, а також фахівці з інших регіонів. Буде створена й загальна організаційна комісія, представники якої будуть організовувати роботу і координувати її в цілому.
На запитання Євгену Захарову, чому для проекту зі створення міліції європейського зразка був обраний Львів, експерт відповів так: «Львів обрано з двох причин. Перше, це позиція громадськості, яка бажала провести подібний експеримент, по-друге, в експерименті візьмуть участь фахівці західного регіону, в тому числі й Львівського університету внутрішніх справ, де є великий кадровий потенціал. Тут також краще всього був організований конкурс з обговорення кандидатур на посаду керівника головного міліцейського управління і, що важливо, саму ідею обговорюваного проекту підтримав новообраний начальник обласної міліції Дмитро Загарія. Ось чому обрання Львова в якості експерименту був не випадковим».
Учасники Експертної ради також обговорили концептуальні засади реформування органів внутрішніх справ України. Зокрема, обговорювалися питання деполітизації, децентралізації, девоєнізації, прозорості та реорганізації міліції в цілому за європейськими стандартами.