Два тижні тому «Аналітичний центр розвитку громадянського суспільства» розпочав проект публікацій аналізу сайтів місцевої влади Полтавської області. За цей час ми проаналізували сайти Облдержадміністрації, Облради, міської ради і Департамента інформаційної діяльності ОДА.
Розглядали ми їх за критеріями наявності матеріалів, котрі там повинні бути, і виходили зі зручності користування. Ми не зосереджувалися лише на критиці, але й надавали рекомендації для вдосконалення цих новинних ресурсів. Тепер ми можемо підвести підсумки цього проекту і оглянути, які наслідки спричинив вихід публікацій.
Сайт Полтавської обласної державної адміністрації
Так, одною з головних перемог нашого проекту стало звернення прес-секретаря губернатора Полтавщини Юлії Билини, котра подякувала нам за конструктивну критику і пообіцяла, що вони постараються найближчим часом виправитися. Трохи пізніше вона сказала нам, що «очевидно, є якась помилка в розробці сайту, тому що повідомлення не доходять на пошту ОДА. Зауваження абсолютно справедливе, намагаємося усунути».
Тобто зворотній зв’язок на сайті ОДА абсолютно не працював, громадяни не могла достукатися до прес-служби, а ті у свою чергу не помічали нічого дивного у відсутності електронних звернень. Сподіваємося, все виправлено (хоча пізніше ми це ще перевіримо). Але на нашу перевірку пошти від 5 червня (ми написали лист на oda@adm-pl.gov.ua (пошта Віктора Бугайчука, Олега Пругла, Романа Чабановського і Романа Товстого одночасно) з проханням написати нам у відповідь) ніхто так і не зреагував і досі. Можливо, і ця пошта не працює. Але тепер вона є у вкладці «Контакти» (http://www.adm-pl.gov.ua/contact).
На сторінці, присвяченій керівництву ОДА тепер є функціональні повноваження заступників губернатора (http://www.adm-pl.gov.ua/page/kerivnictvo).
Тепер на сайті додалися кнопки, з допомогою яких сторінку сайту можна репостнути у соцмережу. Принаймні початок роботи у соцмережах є.
Відносно заповнення пробілів у інформації – за два тижні завдання не зроблене. Так на сторінці Департаменту інформаційної політики (http://www.adm-pl.gov.ua/page/departament-informaciynoyi-diyalnosti-ta-komunikaciy-z-gromadskistyu-oblderzhadministraciyi) так і не значиться директор цієї установи. Реальна кількість штату – 27 чоловік – не відповідає зазначеній (23 чоловіки).
Сайт Полтавської обласної ради
Відразу після нашої публікації щодо цього сайту з нього були прибрані непрацюючі банери («Полтавська митниця», «Моя земля – моя власність»).
Плагін на спільноту Облради у фейсбуку тепер не накладається, як це було раніше, на вкладку «Корисні лінки».
Замість незрозумілої іконки пташки (що мала символізувати твіттер) тепер розміщений естетичний і працюючий плагін з цієї соцмережі.
Адміністрація почала тратити зусилля на верстку новин, що позитивно відбилося на візуальній складовій.
Відео (http://oblrada.pl.ua/index.php/video) на сайті тепер принаймні підписані.
Сайт Полтавської міської ради
Жодних змін на сайті після нашого аналізу ми не помітили.
Сайт Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
Керівник цього департаменту Олег Пустовгар публічно подякував нам і сказав, що жодних зауважень до нашого аналізу немає. Також він зазначив, що бере наші рекомендації до сайту «під козирок».
Визнання нашої роботи Олегом Пустовгаром
Але на даний момент із нововведень – лише інформація про можливості для журналістів (http://www.publicpolinfo.gov.ua/announces/mozhlivosti_dlya_zhurnalistiv_stanom_na_15_chervnya_2014_roku/), які взагалі (судячи з блоґу Олега Пустовгара) зробив Роман Повзик, котрий взагалі жодним чином не належить до департаменту і ОДА взагалі.
Наш аналіз був опублікований на цьому ж сайті (http://www.publicpolinfo.gov.ua/news/sajt_departamentu_informatsijnoi_diyalnosti_analiz_ta_rekomendat/), що свідчить про готовність департаменту прислухатися до нас. Але ж який сенс у прислуханні, якщо сайт не робить кроки до нововведень?
Таким чином, цим проектом ми показали, що сайтам місцевої влади ще далеко до досконалості, але вони переважно починають рухатися у потрібному напрямку. Сподіваємося, що цей рух не припиниться. «Аналітичний центр розвитку громадянського суспільства» у свою чергу буде продовжувати моніторити ці інтернет-ресурси.
«Аналітичний центр розвитку громадянського суспільства»