31-го Почесного громадянина Кременчука, якого мають призначити у День міста, обирають з великим скандалом, сварками і суперечками. Минулого тижня одразу дві районні ради вирішували найбільшу міську проблему - міркували над тим, кого б у місті увінчати нагородою: присвоїти звання “Почесний громадянин Кременчука”. Рішення з цього приводу були прийняті глобальні. У Крюкові депутати райради порахували, що взагалі жодна кандидатура: ні колишній директор тютюнової фабрики Віталій Сергієнко , ні колишній директор кременчуцького автозаводу Олексій Горяїнов до такого звання ще не доросла. Тож обох не підтримали.
Натомість, більша інтрига зав'язалася в Автозаводському районі міста, де офіційно оголосили про перемогу в голосуванні кандидатури нинішнього пенсіонера й колишнього директора КрАЗу Олексія Горяїнова. Підсумок обрання кандидатів по районам для газеті оприлюднив вже секретар міської ради Василь Івко. Його твердження - далі процес обговорення буде від громадськості закрито, тобто з мешканцями міста ніхто радитися не буде, але все вирішать спочатку на засіданні міського виконавчого комітету. Далі сесія міської ради, де депутати просто натиснуть кнопку для голосування. Прізвищ під час обговорення на закритих засіданнях розглядатимуть два. Тобто, список висуванців який був залишиться без змін.
Чому скандалимо?
Кандидатів на це звання два, депутатських райрад у місті теж дві, але скандал який з цього вийшов є лише одним - пов'язаний з Автозаводським районом та його головою Володимиром Коваленко. Цього разу - депутати Автозаводської районної ради звинувачують своє керівництво в нечесному підрахунку голосів. “Можу сказати, що на цій сесії, де районні депутати визначалися як бути з кандидатурою почесного громадянина використовували шантаж - принаймні, депутатам з партії Регіонів заявили наступне. Той хто не буде голосувати “за” - більше у депутатські списки не потрапить ніколи і його буде відлучено від влади”, - розповідає про виниклу скандальну суперечку газеті депутат цієї райради Володимир Сироватко. Інше з його тверджень - за схвалення кандидатури Олексія Горяїнова не голосувала необхідна більшість. Тобто всього 25 осіб з 26 потрібних. Але тим не менше рішення узаконили “Влада району чинить непорядно, окремі ж депутати, аби приховати свої думки, говорять, що притримуються партійної дисципліни. Але такою дисципліною Гітлер аргументував свої дії”, говорить співрозмовник. Чому не влаштовує кандидатура пенсіонера й колишнього директора автозаводу на отримання Почесного громадянина Кременчука. Відповідь Володимира Сироватка з цього приводу - висуванець у свій час отримував дуже непогану заробітну плату, був депутатом - призначали відповідно місяця роботи й не робив нічого особливого - лише працював та нормально виконував свої обов'язки. Але тоді всі працювали чесно і всі виконували свої обов'язки сумлінно. “На кременчуцькому автозаводі робили п'ятирічку за чотири роки. Але для цього працювали всі . Тож, звідси і запитання - чому тоді людина, якам чесно працювала має обов'язково стати Почесним громадянином. Є запитання - чому ми не згадали про колишнього директора автозаводу коли йому виповнилося 70 років чи 75? І є відповідь на це. Бо так забажав місцевий керівник партії Регіонів”, - висловлюється співбесідник. Інше, про що він каже - не зважаючи на оприлюднені заклики шукати на таку кандидатуру більш достойну кандидатуру: лікаря чи вчителя - він би все одно підтримав натомість другу кандидатуру - колишнього директора Кременчуцької тютюнової фабрики Віталія Сергієнка. За ним - конкретні справи по допомозі футбольному клубу та шпиталю для ветеранів…
Колишнім директорам - достойну пенсію
У міському виконавчому комітеті задумалися над тим, що відбувається навколо процесу, вже не обрання, але штампування Почесних громадян Кременчука. Які будуть оргвисновки - ще не оприлюднювали, але ймовірно - після виходу газети тему взагалі закриють, аби припинити війну “почесних колишніх”. Нині ж, один з управлінців міськвиконкому пояснює журналісту з чого виникла це підкилимна війна. “Розумієте в чому справа. За ці роки ми навибирали поряд з достойними людьми немало міліонерів, або представників влади, які нічого не робили за свої кошти. Все - або за рахунок бюджету, або за кошти підприємств. На стіні у міськвиконкомі - ціла низка портретів. Між нами й чесно кажучи - звання “Почесний громадянин міста” більшій половині цих людей взагалі не потрібна. Але в даному випадку мова йде про людські цінності. У колишнього директору автозаводу не настільки велика пенсія, аби він міг самотужки оплачувати своє житло. А за законом до звання надаються пільги в оплаті за комунальні послуги. Тож саме через це ми повинні погодитися з рішенням сесії Автозаводської райради”, - зауважив журналісту чиновник. Тож питання журналіста з цього приводу, як багато в місті пенсіонерів, котрі потребують допомоги й чи є в такому випадку можливість зробити всіх людей похилого віку почесними. Всі вони працювали, відбудовували Кременчук, виховували дітей. До того ж, особисто журналіст не може сказати, що родина колишнього директора живе у крайніх злиднях. Для такого твердження вже точно немає підстав.
Кременчужанам набридли владні потуги
Це останнє про що мова. Аби з'ясувати ставлення мешканців міста до владного скандалу редакція оприлюднила своє запитання до читачів найбільшого міського Інтернет форуму. Йшлося про те, як ставляться кременчужани до обрання почесних громадян в місті. Зокрема, чи варто визначати таких серед колишніх керівників заводів та фабрик, які мали доступ до державних коштів й немалі звання під час своєї діяльності? Чотириста мешканців міста прочитали це запитання, але відповіли на нього лише дві людини. Всі інші мовчки погодилися з написаним. Зміст відповіді - владі і депутатам досить гратися, бо не той час. “Простому українському люду, котрий зараз зігнувшись в три погибелі… копає картоплю на огороді… консервує на зиму помідори… стоїть в черзі за дешевим цукром… лається і плюється від такого життя… Нам набридло! Набридло когось вибирати, просувати… проштовхувати!!! Керівники та чиновники виконують свої обов'язки перед народом, який їм довірив своє місто і отримують хороші гроші!!! Пропоную вибирати людину міста серед простих талановитих людей що проявляють душевність та людяність на своїй роботі та підняти нарешті престиж простої інтелігентної людини!!!”, - таке побажання нашій владі від звичайної людини, яка нагадує чиновникам на чому саме їм варто акцентувати увагу.