У Києві розквітли магнолії (Фото)

В Києві розквітли магнолії. І хоча цю незвичну квітку рідко зустрінеш в Україні - це не першоквітневий жарт, адже вони ще давно змогли прижитися в Києві завдяки співробітникам Ботанічного саду імені академіка Олександра Фоміна.

У цьому саду ростуть магнолії релікти третинного періоду, що збереглися у флорі Північної Америки, та Східної Азії. Багато киян та гостей міста зараз приходять подивитися в сад саме на них, люди гуляють під ароматними суцвіттями і постійно фотографуються. 

У саду ростуть рожеві і білі магнолії, білі - вже почали квітнути на повну, а бутони рожевих тільки розпускаються.

Магнолія - одне з найпопулярніших рослин в Азії, Кореї , Японії та Америці. У світі є приблизно 80 різних її різновидів , які походять зі східної Америки і південно- східної Азії. Більш ніж половина з них культивуються в усьому світі. Сотні гібридів вирощені селекціонерами, виведені морозостійкі сорти, різновиди магнолій для маленьких садів.

Цікава історія магнолії. Вчені Інституту харчування та сільськогосподарських наук з Флориди знайшли скам'янілості магнолій, яким від 38 до 58 мільйонів років. Це унікальне дерево прийшло до нас з льодовикового періоду , в той час як загинули багато праліси . Магнолія виникла набагато раніше бджіл , тому її могли запилювати тільки жуки. Плодолисток квітки розвинувся настільки міцним , що по ньому легко могли повзати жуки , не пошкоджуючи структуру.

В Азії , починаючи з VII століття , магнолію спеціально вирощували в садах храмів. Стародавні китайці називали магнолію Нефритової Орхідеєю за витривалість. Вона втілювала символ чистоти. Красиві рослини з блискучим листям і величезними квітами використовувалися для декоративних і лікарських цілей . Деякі види магнолій цінувалися за лікувальні властивості кори , яка допомагала при кашлі , застуді і пропасниці . У Японії магнолію розводили в горщиках.

У 1703 році ботанік Шарль плум виявив гарне квітуче дерево на острові Мартініки і назвав квітка « Маньоль » на честь французького ботаніка 17 -го сторіччя П'єра Маньоль . До цього рослина було відомо як « Талама » , однак остаточно прижилася назва « магнолія ». Вільям Шерард використовував це слово для опису дерева в книзі « Systema Naturae » в 1735 році , тим самим закріпив назву остаточно.

Детальний фотозвіт - тут.