С настанням весни екологічно несвідомі громадяни почали масово палити суху траву, мотивуючи це «користю» для майбутньої трави. Але це не так. Навіть більше – масові пожежі старої трави згубні для довкілля. До того ж, підпалюючи траву, треба пам’ятати, що цей вчинок підлягає під порушення адміністративного кодексу та карається значними сумами штрафу.
З настанням перших теплих днів громадяни починають господарювати на городах, подвір’ях, прилеглих територіях. І нажаль, часто таке прибирання завершується спалюванням залишків листя, сухої трави, і часто – навіть різного сміття. В такому випадку добрі наміри при наведенні чистоти і порядку можуть мати згубні наслідки для довкілля і здоров’я людей.
Державна екологічна інспекція у Полтавській області попереджає громадян, що чинним природоохоронним законодавством заборонено спалювання сухої рослинності, стерні та, тим більше, будь-якого сміття. За такі порушення передбачена адміністративна відповідальність.
Чинним природоохоронним законодавством заборонено спалювання стерні, сухої трави та залишків рослинності. Відповідно до ст.77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення «випалювання стерні, пасовищ, рослинності або її залишків без дозволу органів державного контролю в галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-340 грн.) і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1190 грн.)».
За спалювання відходів, в тому числі побутового сміття, передбачена відповідальність за Статтею 82 Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно якої «Порушення правил складування, зберігання, розміщення, транспортування, утилізації, ліквідації та використання відходів тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів (340-1360грн.) доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності – від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700грн.).
Екологи області звертаються до всіх мешканців області з проханням утриматися від спалювання сухих рослин, опалого листя та побутового сміття. Фахівці нагадують, що це призводить до погіршення екологічної ситуації та підвищує ризик виникнення пожеж.
Прес-служба державної екологічної інспекції в Полтавській області.