Народні прикмети на 13 січня - Меланки

У народному календарі - 13 січня - день преподобної Меланії.

Так як у нас існує розбіжність між Григоріанським (світським) та Юліанським (церковним православним) календарем, українці святкують Новий рік двічі в році: 1 січня - офіційне святкування Нового року, а 14 січня - носить назву Старого Нового року. Тому на переддень Старого Нового року українці святкують щедрий вечір, або, як його ще називають у народі, свято Меланки.

В цей вечір вважалось, можна дізнатись свою долю. Тому у ніч на Новий рік ворожили, особливо дівчата, намагаючись дізнатися, коли і хто візьме їх заміж. А хлопці ходили посівати, бажаючи щасливого нового року.

Окрім ворожіння, в ніч на Старий Новий рік люди намагалися завбачувати прикмети:

Якщо ніч проти Нового року тиха і ясна, буде щасливий рік не тільки для людей, а й для худоби.Якщо іній рясно вкриває всі дерева, буде врожай на зернові та гарний медозбір.Якщо сонце високо зійде, увесь рік буде щасливим, а особливо добрим буде врожай садовини.Який перший день у Новому році, то й рік буде такий.Якщо на Меланії відлига, то чекали теплого літа.Якщо падає м'який сніг, — на врожай, а коли тепло, то літо буде дощовим.