Законодавчі зміни, які чекають на полтавців цієї зими

Законодавчі зміни грудня

Збільшилася пенсія

Із 1 грудня в Україні автоматично збільшили всі види пенсійних виплат. За словами міністра соціальної політики Наталії Королевської, відповідне перерахування відбудеться через зростання прожиткового мінімуму.

– Мінімальна пенсія складатиме 949 гривень, – повідомили у прес-службі Мінсоцполітики.

Довідка «Кола»: Із 1 грудня прожитковий мінімум на одну особу складатиме 1176 грн на місяць, для дітей віком до 6 років – 1032 грн, від 6 до 18 років – 1286 грн, для працездатних осіб – 1218 грн, для осіб, які втратили працездатність, – 949 грн.

Перерахунок відбудеться автоматично, і потреби додатково звертатися до управлінь Пенсійного фонду немає.

– На грудень у бюджеті Пенсійного фонду передбачені додаткові кошти у сумі понад 600 мільйонів гривень, – сказала Королевська.

Щоб зробити закордонний паспорт, довідка з військкомату вже не потрібна

5 грудня набрав чинності ухвалений Верховною Радою України та підписаний Президентом Закон (671-VII), яким внесено зміни до Закону «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України».

Відповідно до внесених змін, щоб отримати закордонний паспорт, не потрібно брати довідку про відсутність відстрочки у призові на строкову військову службу.

Таким чином, підрозділи міграційної служби відтепер не контролюватимуть під час оформлення закордонного паспорта зазначені обставини, отже, подання довідки з військових комісаріатів для юнаків призовного віку під час оформлення закордонного паспорта втратило необхідність.

Про земельні торги повідомляти в газетах відтепер не обов’язково

5 грудня набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо здешевлення вартості робіт з підготовки та проведення земельних торгів». Організатора земельних торгів звільнили від обов’язку розміщувати оголошення про їх проведення, відеозапис торгів і повідомлення про їх результати в друкованих ЗМІ. Така інформація обов’язково публікується лише на офіційному веб-сайті Держземагентства, а в друкованих ЗМІ – лише за бажанням організатора.

Крім іншого, зменшений граничний розмір винагороди виконавця земельних торгів із 3500 неоподаткованих мінімумів доходу громадян (нмдг) до 2000 нмдг за кожен лот.

Ветеринарні документи отримуватимуть по-новому

6 грудня набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку видачі ветеринарних документів». Тепер для отримання ветеринарного документа юридична особа, фізична особа-підприємець або їх уповноважена особа має звернутися до державних інспекторів ветеринарної медицини та управлінь ветмедицини в обласних і районних центрах. Ветеринарні довідки відтепер також можуть видаватися ліцензованими лікарями ветеринарної медицини.

Крім того, визначені причини відмови у видаванні та анулюванні ветеринарних документів. Так, рішення про видавання або відмову ухвалюється не пізніше ніж через місяць із дати надходження документів на розгляд.

Законодавчі зміни січня

За ненадання електронної звітності підприємців штрафуватимуть

У Міністерстві доходів і зборів нагадують, що для технічного переоснащення касової техніки залишилося трохи менше місяця. Вже з 1 січня 2014 року за неподання електронної звітності до підприємців будуть застосовуватися штрафи, передбачені податковим законодавством. Це означає, що підприємці повинні використовувати нові, або переоснащувати наявні реєстратори розрахункових операцій (приєднавши до них модем) так, щоб вони могли передавати інформацію в податкові органи.

Оформляти бізнес буде простіше

Із 1 січня 2014 року набере чинності Закон України «Про внесення змін до ПКУ щодо обліку та реєстрації платників податків». Закон покликаний продовжити тенденцію спрощення реєстрації, яка розпочалася 1 липня 2013 року, коли з ланцюжка оформлення бізнесу зникли працівники районних адміністрацій. Зокрема, документ передбачає скорочення термінів надання банками інформації про відкриття поточних рахунків в органи Міндоходів та отримання відповіді про взяття на облік або відмову у цьому. Закон також скасовує необхідність отримання свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ та єдиного податку – його замінить виписка з єдиного Держреєстру. Її можна буде отримати безкоштовно протягом двох днів.

Адміністративні послуги надаватимуть в одному місці

Із 1 січня 2014 року набуває чинності Закон України «Про адміністративні послуги». Адміністративні органи втрачають право надавати послуги громадянам, ці функції виконуватимуть спеціально створені центри надання адміністративних послуг – ЦНАПи.

Центр надання адміністративних послуг має на меті об’єднати під одним дахом всі можливі послуги для населення. Довідки, документи, виписки будуть видаватися у режимі «єдиного вікна». ЦНАП візьме на себе всі функції суб’єктів, які надавали адмінпослуги.

Перелік адміністративних послуг визначатиме орган, який ініціював створення центру (міські та районні ради, райдержадміністрації). Але сюди входитимуть і обов’язкові послуги органів виконавчої влади, внесені до Єдиного реєстру адміністративних послуг.

Отримувати послуги у ЦНАП можуть юридичні, фізичні особи, іноземні громадяни, суб’єкти господарювання. При цьому вартість послуг встановлює держава. Строк отримання відповіді визначається законом.

Законодавчі зміни лютого

Можуть змінити Конституцію України

Законопроект, яким передбачається внесення змін до Конституції України, може бути прийнятий Верховною Радою вже в лютому 2014 року. Про це під час Міжнародної науково-практичної конференції, присвяченої запровадженню нового КПК, сказав радник Президента України Андрій Портнов.

– Ми чекаємо, що в лютому на наступній сесії (Парламенту – ред.) будуть внесені зміни до Конституції, – сказав Портнов.

Він нагадав, що йдеться про законопроект, який пройшов численні експертизи й отримав позитивні висновки Венеціанської комісії.