П’ятого грудня на території Полтавського національного університету пройшов флешмоб в підтримку нового проекту “Зелений офіс”. Він являє собою проект, що створенний з метою популяризації ефективного та економічного використання енергетичних та матеріальних ресурсів. Кожного дня йдучи до університету чи просто прогулюючись містом ми не рідко бачимо переповнені баки зі сміттям і з кожним днем ситуація лише погіршується. Та в нас чомусь не виникає з цього приводу ніяких питань, нас більше хвилює скільки буде коштувати проїзд чи що, нашу країну чекає в майбутньому, але лише в глобальному сенсі. Ми не бачимо, що якщо нічого не зміниться, то майбутнього може і не бути.
Студенти ПНТУ провели флешбом в підтримку нового проекту «Зелений офіс»
Але проблеми у місті це просто ніщо в порівнянні з тим, що коїться за його межами. Макухівське сміттєзвалище за даними СЕС знаходиться на межі екологічної катастрофи. Що б ви зрозуміли наскільки жахлива ситуація переведемо її в цифри: там знаходиться 5,5 мільйонів тон побутових відходів, щорічно із Полтави вивозять 120 тисяч тон сміття, а це сміттезвалище експлуатується вже понад 60 років. При нормі навантаження 10 т/кв.м і проектній висоті 20 м, ми маємо фактичне навантаження, що складає 35т/кв.м і висотою 35 м. Цифри просто вражаючі, і кожен день ми робимо свій “внесок” для збільшення цих даних.
Проект “Зелений офіс” закликає до максимального збереження ресурсів для мінімізації відходів. Тому, ініціативна група створена на базі факультету менеджменту та бізнесу ПолтНТУ ім. Ю. Кондратюка за підтримки декана факультету Комеліної О. В. вирішила брати ініціативу в свої руки. В Полтавській області зелені офіси вже працюють, але в Полтаві саме студенти ПолтНТУ, впровадимо цей процес. Звичайно велика справа починається з маленьких кроків.
Першим нашим кроком – повідомляє нам Ліля Стадник та Вікторія Кузьменко, очільники ініціативної команди - буде збір паперу на території університету та гуртожитків. Адже тільки уявіть одна тонна макулатури зберігає десять дерев, 1000 кВТ електроенергії та близько 200 кубометрів води. А якщо, ми будемо збирати її три тонни, а якщо двадцять? Тоді цифри будуть зовсім іншими. Тим паче, ця досить альтруїстична справа має також і фінансову сторону. Багато з підприємств, що займаються вторинною переробкою зацікавлені в тому, щоб їм надавали таку послугу, як самовільний збір ресурсів для вторинного використання та можуть віддячити своїми послугами чи матеріальною допомогою. Але все це в далекому майбутньому і це зовсім не наша ціль. Наша мета зробити крок до очищення світу в якому будуть жити наші діти, хоча б на макрорівні – у власній Полтаві.
Деканат нашого факультет стане першим департаментом “Зеленого офісу” . Там всі охочі зможуть отримати інформацію про цей проект, дізнатися про його основні засади та правила. Ми не стверджуємо, що з перших днів щось буде змінюватись, це довгий шлях який ми вам пропонуємо пройти разом. Якщо кожен почне виконувати прості правила “Зеленого офісу” то через деяких час ми побачимо, що розміри наших звалищ в подальшому будуть лише зменшуватись. Адже добробут природи – це наш добробут.
Десять дівчат та один парубок показали нам запальний танець, не дивлячись на досить холодну погоду, а переможці кубка ректора ПолтНТУ з КВНу “I love Валєра” розважили жартами та детально розповіли про проект. Але на цьому все не закінчилось. Пройшовшись до одного з корпусів університету ми зустріти паперового робота, що пропонував свою коробку для нашого паперу. До речі такі коробки, студенти поставили і у гуртожитках.
Що ж дякуємо ініціативній команді, за їх піклування про наше місто, без вказівок згори та за активну позицію у створенні чистих вулиць та домівок. І просимо наших читачів також приєднуватись до цього проекту. Тому, що лише ми можемо створити світ в якому будуть жити наші діти, онуки.