Із жуків навчилися виробляти пластмасу

Спеціаліст з дизайну продуктів з Нідерландів Аагжі Хокстра розробила технологію виготовлення пластика з борошняних жуків.

Як повідомляє vesti.ru, мертві тільця жуків дизайнер пропонує використовувати як джерело хітину – природного полісахариду, з якого отримують хітозан, основу майбутньої біопластмаси .

“Сьогодні личинки борошняного жука – це свого роду хліб в індустрії тваринних кормів, – говорить Аагжі Хокстра . – Протягом кількох місяців після відкладання яєць дорослі особини Мучника гинуть, залишаючи після себе тонни поки що не непотрібної сировини“.

За словами Аагжі, їй знадобилося півроку, щоб прокласти технологічну стежку між марним сміттям з комах і дешевою екологічно чистою пластмасою. Важкий прес і високі температури буквально плавлять останки жуків, виробляючи матеріал однорідної консистенції. Для виготовлення одного квадратного сантиметра потрібно близько 250 особин.

Из нового материала Хокстра изготавливает украшения и светильники (фото Aagje Hoekstra).

Свій продукт вона назвала Coleoptera, що в перекладі з латині означає “жук”. Новий матеріал водонепроникний, стійкий до температур до 200 градусів за Цельсієм і легко розкладається в природних умовах. Дизайнер вважає, що завдяки цим якостям Coleoptera зможе конкурувати з традиційними пластмасами.

Поки Аагжі Хокстра робить з біопластмаси прикраси та освітлювальні прилади.