6-7 листопада 2013 у м. Львові відбулася національна конференція «Інновації у боротьбі із бездомністю». В рамках заходу були визначені кращі практики взаємодії органів місцевого самоврядування та неурядових організацій у вирішенні проблем бездомності.
Досвід роботи Полтави визначений як одна із кращих практик в Україні у сфері боротьби із бездомностю.
Нагороду із рук представників Міністерства соціальної політики України та Федерального міністерства соціальних справ та захисту прав споживачів Австрії отримали директор Центру адаптації для бездомних та звільнених із місць позбавлення волі, заступник виконавчого директора БА «Світло надії» Роман Дрозд та заступник начальника управління соціального розвитку Полтавського МВК Людмила Мостова.
Окрім сертифікату, переможцям були вручені цінні подарунки. Центр адаптації для бездомних осіб та звільнених з місць позбавлення волі отримав:
- комп’ютер;
- багатофункціональний пристрій;
- фотоапарат;
- стіл письмовий;
- сертифікат на 3000 грн. на оплату телефонного зв’язку та послуг інтернету.
«За 2 роки, що в м. Полтава працює Центр адаптації, нам, завдяки підтримці міської влади, соціально-відповідального бізнесу та небайдужих громадян, вдалось досягти таких високих показників. Ми починали із надання тимчасового проживання, триразового харчування, душу і банку одягу тим, хто цього потребує. Потім почали допомагати у працевлаштуванні та відновленні документів – від міста отримали право надання тимчасової реєстрації клієнтів за адресою Центру», – зазначає Роман Дрозд.
Наступним кроком у вирішенні проблем бездомних громадян м. Полтава стало відкриття 4 листопада 2013 року навчально-виробничого центру – де клієнти отримують професію, навчаються працювати в колективі.
Нагадаємо, Центр адаптації для бездомних осіб та звільнених із місць позбавлення волі офіційно було відкрито у листопаді 2011 року. БА «Світло надії» від міської влади отримала право пільгової оренди приміщення та часткове фінансування на забезпечення основних потреб Центру (харчування, медикаменти, оплата праці соціальних працівників). За 2 роки роботи послугами Центру скористалось майже 400 осіб. На даний момент в закладі перебуває 37 осіб, в тому числі 5 матерів із дітьми.
Довідково: проект «Центр соціальних інновацій в боротьбі із бездомністю в Україні» реалізовувався за підтримки Федерального міністерства соціальних справ та захисту прав споживачів Австрії.