Сьогодні у Полтавському міському парку в рамках двомісячника чистоти відбувається велика толока, яка зібрала близько двох тисяч учасників.
Початок прибирання стартував об 11:00. На вході всім охочим видають рукавички та необхідний інвентар. Усіх учасників толоки пригощали польовою кашею та традиційними полтавськими галушками.
![]()
![]()
Поки дорослі прибирають на галявинах, діти в цей час беруть участь у спортивних змаганнях, організованих громадською організацією «Міць».
Також на території працює ярмарок — полтавські крафтовики представили мед, солодощі та різноманітні аксесуари.
Перший заступник міського голови Валерій Пархоменко розповідає, що основне завдання толоки — очищення території від сміття та видалення сухостою. Для цього залучено дві дробарки та встановлено чотири великі контейнери.
«Дендропарк — це легені міста. Дуже приємно бачити таку активність містян. Це свідчить про потребу спілкування, єднання та турботи про природу», — зазначив Валерій Пархоменко.
На думку депутатки Полтавської міської ради Оксани Деркач, захід не лише об'єднує людей, а й популяризує дендропарк:
«Сьогоднішня толока — це також інформування. Люди дізнаються, що дендропарк існує, що це місце для сімейного, активного або спокійного відпочинку. Він об’єднує і надихає», — наголосила депутатка.
Директор Полтавського міського парку Максим Макуха зазначає, що прибирання проводиться в межах двомісячника чистоти.
«Хтось збирає сміття, хтось пиляє порослі — кожен долучається, як може. Але толока — це не лише праця, а й відпочинок. Ми разом працюємо й одночасно відпочиваємо», — сказав він.
За словами пана Максима, особливу увагу вони приділяють прибиранню території за сміттєвими баками, де утворилося стихійне звалище.
«Там вже зібрали повний 7-кубовий контейнер сміття, але роботи ще тривають», - говорить директор.
Також він зазначив, що головна мета цієї толоки відновити первинну концепцію дендропарку, що втратив своє початкове обличча.
«Дендропарк — це не просто ліс, а пам’ятка садово-паркового мистецтва. Тут є ділянки, які свого часу були спеціально спроєктовані відповідно до принципів ландшафтного дизайну. Наша мета — частково відновити первинну концепцію, такою, якою вона була задумана при створенні парку. З роками, через брак догляду та недостатню кількість персоналу, територія заростала і втрачала своє початкове обличчя. Саме тому сьогодні ми прагнемо повернути цю ідею до життя. Це і є головна мета нашої толоки», — зазначив Максим Макуха.
Раніше ми писали, чому варто відвідати «Дендропарк» і яку історію приховують тутешні дерева.
Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.