Де шукати підтримку в Полтаві: ТОП-7 просторів для ветеранів, молоді та тих, хто потребує допомоги

Простори підтримки у Полтаві. Колаж: 0532.ua

У Полтаві є чимало просторів, які допомагають мешканцям знайти відповіді на численні питання. Так, для населення діють установи, що пропонують ментальну підтримку, цікаве дозвілля та юридичну допомогу.

Журналісти 0532.ua зібрали добірку цікавих локацій, які можуть бути корисними як для полтавців, так і для переселенців та гостей міста.

Місця для ветеранів

29 червня у Полтаві відкрили Комунальний заклад "Ветеранський центр". Він створений для надання допомоги та консультацій ветеранам, військовим та їх родинам.

Послуги, які надає центр:

  • Створення підтримуючого середовища;
  • Юридичні консультації;
  • Психологічні консультації;
  • Фізична реабілітація;
  • Перенаправлення до відповідних структур;
  • Первинне консультування щодо пільг та доступних можливостей для ветеранів.

Контакти Ветеранського центру:

  • м. Полтава, вул. Соборності, 36
  • 050 346 99 76
Відкриття Ветеранського центру у Полтаві. Фото: 0532.ua

На базі Полтавського національного педагогічного університету діє Ветеранський простір "Плюс Плюс Полтава", який є партнерським проєктом Veteran Hub, спільнота якого діє по всій Україні.  

Ветерани та ветеранки можуть звернутися за різними видами допомоги.

Також за потребою можна зателефонувати до менеджерки підтримки, яка працює у напрямках:

  • консультації щодо пошуку роботи та працевлаштування;
  • допомога у виборі траєкторії забезпечення добробуту (здоров’я, матеріальні потреби, життєві навички, стосунки, хобі, дозвілля).

Заходи та послуги — безоплатні.

Крім того, можна зателефонувати на гарячу лінію Ветеран Хабу, коли:

  • потрібна емоційна підтримка чи консультація психолога
  • необхідне юридичне пояснення щодо статусів, виплат і рапортів
  • потрібна допомога в стовренні резюме, пошуку роботи чи навчання.

Усі дзвінки конфіденційні.

Контактна інформація: +380671674432 (координаторка простору Юліана Линник); +380674593661 ( менеджер підтримки Ветеранського простору "Плюс Плюс Полтава"), +380673482868 (лінія підтримки "Ветеран Хаб").

Підтримка ментального здоров'я

У Полтаві відкрили Центр життєстійкості. Центр розрахований на підтримку ментального здоров'я українців. Програму життєстійкості ініціювала перша леді України Олена Зеленська в рамках проєкту "Ти як?".

Полтавський Центр життєстійкості призначений для людей різних вікових категорій та соціальних груп. Основною метою його створення є надання підтримки в складних життєвих ситуаціях. Серед нововведень центру — тренінги з отримання навичок батьківства, що відкривають можливості для батьків покращувати взаємини зі своїми дітьми.

Адреса Центру Життєстійкості в Полтаві:

Центр працює за адресою Гоголя, 28.

Контактний номер:

+380503464695 (Євгенія, соціальний менеджер)

У Полтаві також працює «Менталхаб». Це центр надання комплексної психологічної допомоги. Проєкт спрямований, в першу чергу, на незахищені верстви населення, які не мають фінансової змоги отримати якісні психологічні послуги. Вони отримують тут психологічні послуги абсолютно безкоштовно, оскільки всі витрати бере на себе донор проєкту. Тривалість роботи з одним клієнтом – одна година.

Контакти:

Ви можете записатися на прийом в центр за телефоном: +380 50 764 59 68. Працює він кожного дня з 10 до 20-ї години по вулиці В. Козака, 14.

У Полтаві запрацював перший центр з підтримки ментального здоров’я MentalHUB, фото-10

Місця підтримки для вразливих категорій населення

 У Полтаві офіційно відкрили клуб "Дівчата. Діти", призначений для дітей та підлітків, які постраждали від війни в Україні.  Більшість дітей, з якими почали працювати реабілітологи, є переселенцями з Харкова та Донецька. Однак простір не обмежується лише вразливими групами населення й пропонує психологічну допомогу всім, хто цього потребує.

Клуб пропонує широкий спектр послуг, включаючи:

  • індивідуальні та групові психологічні консультації,
  • курси особистісного розвитку,
  • заняття спортом, йогою та фітнесом. 

Крім того, дітки разом із реабілітологами можуть пограти в настільні ігри й долучитися до інших цікавих розваг. У клубі також проводяться лекції про статеве виховання та майстер-класи з різних напрямків. 

Контактна інформація:

Клуб «Дівчата.Діти» розташований у безпечному місця й під час повітряної тривоги діти не потребують евакуації до укриття. Він розрахований для дітей та підлітків від 6 до 17 років та готовий приймати відвідувачів з вівторка по суботу з 10:00 до 18:00. 

Контакти: +380673990439

Психологічна допомога, статеве виховання, йога та фітнес: у Полтаві відкрили простір для дітей, які постраждали від війни (ФОТО, ВІДЕО), фото-3

Місце для молоді

Влітку у Полтаві відкрили найбільший Молодіжний Хаб в області. В оновленому просторі, на майже 600 квадратних метрах, облаштували музичну студію, кіномайстерню, місця для навчання та занять, зону для кінопереглядів та інших заходів, коворкінг. Приміщення обладнали, зокрема, підйомниками для маломобільних груп населення.

Контактна інформація 

Адрес: Проспект Віталія Грицаєнка, 25, 

Номер телефону: +380 93 380 0897

На базі Центру культури та дозвілля активно функціонує молодіжний простір. За цей час в його стінах  проведено інтерактивні лекції, майстер-класи, кінопокази, тематичні зустрічі, стратегічні сесії, квартирники та багато іншого.

Контактна інформація: 

  • майдан Незалежності, 5

Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.