У Полтаві створили Раду Безбар’єрності

Крісло колісне. Фото ілюстративне

Сьогодні, 3 грудня, відбувся круглий стіл між міською владою та громадськими організаціями та представниками спільноти людей з інвалідністю. На зустрічі підписали розпорядження про створення Ради Безбар’єрності.

Про це повідомила секретарка Міської ради Катерина Ямщикова.

Рада має створювати сприятливий простір у шести напрямках: 

  • економічному;
  • освітньому; 
  • інформаційному; 
  • цифровому;
  • фізичному;
  • суспільно-громадському. 

На зустрічі також обговорили низку питань, частину з яких вдалося вирішити одразу. Інші — увійдуть до першого плану роботи Ради на 2025 рік.

Для відома, Національна стратегія безбар’єрності затверджена Кабінетом міністрів від 14 квітня 2021 року. На регіональному рівні обласні адміністрації ухвалюють та реалізують обласні плани та програми на два роки.

Безбар'єрний соціум на Полтавщині

Ступінь безбар’єрності у різних областях України у 2023 році дослідили у Міністерстві відновлення, розвитку громад, територій та інфраструктури України. 

Фахівці проаналізували доступність понад 50 тис. об’єктів Полтавщини, серед яких – укриття, заклади охорони здоров’я та освіти, фінустанови, місця проживання ВПО, вокзали тощо. Вони встановили, що 22% просторів – безбар’єрні, 32,1% – частково безбар’єрні, а 45,9% – повністю бар’єрні.

Найбільш недоступними для людей з інвалідністю, які мешкають на Полтавщині, стали залізничні вокзали та автовокзали, гуртожитки та модульні містечка для ВПО, будівлі надавачів соцпослуг та фінансові установи. Натомість найбільш зручними визнали спорткомплекси, стадіони, заклади охорони здоров’я та ЦНАПи.

Станом на 2023 рік доступними для маломобільних груп населення були 6% закладів освіти. Загалом  Полтавщина залишаються недоступними та незручними для маломобільних груп населення, адже область опинилася у п’ятірці областей із найнижчим ступенем безбар’єрності.