Фінансове збагачення прямо під ногами: скільки полтавці можуть заробити на каштанах

Каштан у Полтавській гравіметричній обсерваторії. Фото 0532.ua

Сезон каштанів розпочався в середині вересня і буде тривати аж до кінця жовтня. Тисячі плодів кінського каштана лежать на вулицях Полтави, але мало хто знає, що на них можна заробити. Зазвичай у наших парках росте «Гіркокаштан звичайний», він не їстівний, проте його широко використовують в медицині. Плоди цього дерева кожної осені приймають на пунктах прийому вторсировини, після чого їх передають фармацевтичним компаніям для виготовлення ліків.

Журналістка 0532.ua Ваценко Олександра зібрала інформацію, в яких пунктах та за якою ціною можна здати каштани у Полтаві.

У нашому місті працює 6 пунктів прийому вторсировини, куди можна «продати» каштани:

  • Вул. Леоніда Каденюка, 7 – по 5 грн/кг;
  • Вул. Володимира Івасюка, 3 – по 4 грн/кг;
  • Вул. Гетьмана Сагайдачного, 6 — по 5 грн/кг;
  • Вул.Раїси Кириченко, 26 – по 3 грн/кг;
  • Вул. Зіньківська, 6 – по 5 грн/кг;
  • Вул. Яківчанська, 5 – по 5 грн/кг;

На центральному ринку приватні підприємці також приймають каштани по 5 грн/кг. А приватна підприємниця Владислава скуповує каштани аж по 8 грн/кг. Її компанія також співпрацює з оптовими постачальниками, які за раз можуть здати по 1 тоні кінського горіха.

Працівник одного з пунктів прийому вторсировини Сергій каже, що каштани мають бути чистими, сухими та без колючої шкірки, аби їх прийняли на переробку. Минулого року до їхнього пункту полтавці здали понад 70 тонн каштанів.

«Іноді навіть наші співробітники самостійно збирають плоди. Це не поганий додатковий прибуток. Зібрані каштани ми відправляємо на переробний завод, після чого виготовлена сировина відправляється до фармакологічних компаній» - прокоментував Сергій.

У фармакології ліки з гіркокаштана звичайного мають  протизапальну і протинабрякову дію, зменшують в'язкість крові, мають капілярозміцнюючі властивості, знижують артеріальний тиск, нормалізують вміст холестерину і лецитину в крові, зменшують ліпоїдоз аорти й печінки.

Нагадаємо, чому деякі полтавські перевізники дістають валідатори лише під час перевірок.

Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.