В одній із землянок Більського городища у Полтавській області виявили скелет собаки. У скіфів існував обряд поховання собак безпосередньо прямо під житлом. Знахідка датована другою половиною VII століття до н. е. У музеї припускають, що це був улюблений собака тогочасного вельможі, адже на той час ховали лише знать.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Клубу любителів такс в Україні.
Скелет собаки схожого на сучасних хаскі або лайку. Саме ці породи були поширені на території городища. На відміну від інших тварин, пса поховали за обрядом, до того ж на шию одягли намисто, яке на той час вважалося рідкісним і дорогим імпортом.
Бі́льське городи́ще — городище скіфського часу (кінець VIII-початок III століть до нашої ери), розташоване на височині в межиріччі річки Ворскли та правої притоки Псла річки Суха Грунь в районі села Більськ Полтавського району Полтавської області та села Куземин Охтирського району Сумської області.
Городище складається з трьох укріплених поселень (Куземинське, Західне Більське і Східне Більське укріплення), об'єднаних однією фортечною стіною (Велике Більське городище). Загальна площа городища 4400 га. Для порівняння площа Вавилону — 900 га, він майже в 5 разів менший.
Довжина валів — 33 833 метрів. Низкою дослідників ототожнюється з літописним містом Гелоном, який згадує у своїх творах давньогрецький історик Геродот. Є центром Ворсклинської групи пам'яток скіфського часу.
Нагадаємо, інтерв'ю з “сірим” археологом Полтави, якого вчать історії місцеві ліси і поля.
Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.