"Говорив зі всіма та чув кожного": у Полтаві вшанували пам'ять воїна і депутата Юліана Матвійчука, який рік тому помер на війні

Вшанування пам'яті. Колаж: 0532.ua

Вчора 20-го травня у Корпусному парку рідні, друзі, побратими та небайдужі полтавці вшанували пам’ять полеглого військового і депутата Юліана Матвійчука, який обороняв Україну від початку повномасштабного вторгнення.  

16-го травня 2023 року він зазнав важкого поранення в бою під Марʼянкою та був доправлений до лікарні у Дніпрі, але врятувати воїна не вдалось. Його серце перестало битися 20 травня. У Юліана Матвійчука залишилася дружина та маленька донечка.

Лілія Матвійчук каже, що її чоловік міг ще багато чого зробити для української нації.  

- Я не можу підібрати слова для того, щоб описати велич його постаті, глибину особистості та ціну його втрати для мене, Єви, родини, підрозділу, Полтави та України в цілому. І я думаю, що всі, хто перетинався з Юліаном на військовому або громадсько-політичному шляху, теж не можуть підібрати цих слів. Він був мудрим, чесним, принциповим, ідейним, правильним, вмів говорити зі всіма та чув кожного. Мати такі риси характеру в одному тілі… Я не знаю таких людей, - говорить вона.

Після чутливих слів про Юліана Матвійчука у пам'ять про нього полтавці автівками об'їхали Корпусний парк біля Кадетського корпусу. 

Цій будівлі військовий віддав велику частину своїх сил і роботи. 

Юліан Матвійчук народився 14 червня 1989 року в м. Полтава. Чоловік  навчався у Полтавській ЗОШ №4, а згодом – на історичному факультеті Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка. Попрацювати за фахом не встиг - у 2014 році вирушив на фронт.

Юліан брав активну участь у «Революції гідності». Він є засновником полтавської сотні самооборони у Полтавській обласній раді. У жовтні 2015 року обраний депутатом Полтавської міської ради 7-го скликання від політичної партії ВО «Свобода».

Бувши депутатом, займався національно-патріотичним вихованням, збереженням пам’яті про загиблих героїв, збереженням історичних пам’яток міста, проведенням деколонізації Полтави. Щороку його військово-патріотичні вишколи проходили понад 200 дівчат і хлопців, отримуючи знання з історії України, спортивного орієнтування і картографії, тактики і домедичної допомоги.

Чоловік був співініціатором створення Меморіалу загиблим військовим у Полтаві, встановлення українських маркерів у місті, аби вигнати з Полтави “російський дух”.

Юліан Матвійчук служив у складі 116-ї окремої бригади територіальної оборони спочатку як гранатометник, потім як аеророзвідник групи "SOLOVEY". Виконував бойові завдання на кордоні Харківщини, Сумщини, в районі Соледару та Мар’їнки. У березні 2022-го Юліан координував виведення взводу морської піхоти з ворожого оточення. Супроводжував з повітря медичну евакуацію командира батальйону однієї з бригад ЗС України.

Помер воїн 20 травня 2023 року в госпіталі м. Дніпра внаслідок важкого поранення, отриманого на фронті. Через три дні його провели в останню путь біля Свято-Успенського собору.

Нагадаємо, як Полтава під зливовим дощем попрощалася із загиблими захисниками України Юліаном Матвійчуком та В’ячеславом Родіоновим.

Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.