У четвер, 9-го травня, Європейський інститут інновацій та технологій провів спільний захід разом із Дія.Бізнес Полтава, на якому презентували відкриті можливості для українських підприємців, інноваторів і науковців.
Під час заходу представники українського хабу EIT детально розказали про можливості, які пропонуються для українських бізнесів. Зокрема про:
- Red Kalyna – у рамках цієї ініціативи щороку обирають десять українських підприємиць, що отримають знак «Red Kalyna from EIT Community». Подача заявок відкрита до 15 вересня для українських організацій та установ, чия місія стосується розширення прав і можливостей жінок.
- InfraBooster – модульна навчальна програма для представників наукових організацій. Вона допомагає наблизитися до індустрії, збільшивши співпрацю, міжнародну експансію та інноваційність.
Команда EIT також презентує можливості кожного напряму роботи EIT, а саме:
- Зміна клімату;
- Культурні та креативні сектори й індустрії;
- Цифровізація;
- Future of Food;
- Інновації в галузі охорони здоров’я;
- Стала енергетика;
- Промисловість;
- Сировина;
- Urban mobility.
«Наш український хаб - це контактна точка між українськими підприємцями, науковцями та європейськими можливостями. Ми — вікно грантових та ментроських варіантів, тому чекаємо вас та ваші ідеї, щоб допомогти в будь-якому напрямку, на всіх етапах розвитку бізнесу», – підкреслив Ігор Маркевич.
Про EIT
ЕІТ – незалежний орган Європейського союзу, створений для підтримки та впровадження інновацій і технологій. Регіональний центр ЕІТ запустився у Києві минулого року для об’єднання українських бізнесів із можливостями ЄС та ЕІТ і сприянню їхньому розвитку.
ЕІТ працює у 9 напрямах, що пов’язані з глобальними світовими викликами. Кожен із напрямів формує Knowledge and Innovation Community (KIC) – загальноєвропейську мережу, що має на меті вирішення конкретних суспільних проблем. Спільноти об’єднують експертизу вищих навчальних закладів, дослідницьких центрів, підприємств, інвесторів, ГО та інших.
У 2024 році спільнота EIT проведе роуд-шоу українськими містами, надаючи консультації з підтримки для українських підприємців та обʼднуючи локальних підприємців, представників місцевої влади та освіти. Такі заходи заплановано в Харкові, Бучі, Одесі, Луцьку, Черкасах, Ужгороді та інших містах України.
Що таке Європейський інститут інновацій та технологій (ЕІТ)
ЕІТ – це найбільша в Європі інноваційна мережа, що працює з 2008 року. ЕІТ – незалежний орган Європейського союзу, створений для підтримки та впровадження інновацій і технологій, і невіддільна частина Horizon Europe – рамкової програми ЄС з досліджень та інновацій. Українськи хаб ЕІТ вперше запустився в Україні наприкінці 2023 року з регіональним центром у Києві.
Спільнота EIT пропонує широкий спектр інноваційної та підприємницької діяльності по всій Європі: навчальні курси підприємництва, послуги зі створення та акселераційні програми для бізнесу, а також дослідницькі проєкти.
Що таке регіональна інноваційна схема ЕІТ (EIT RIS)
Регіональна інноваційна схема EIT (EIT RIS) була запроваджена у 2014 році, щоб підвищити ефективність інновацій у країнах із нижчими показниками інновацій за даними European Innovation Scoreboard.. RIS керується EIT і впроваджується через спільноти знань та інновацій KIC (Knowledge and Innovation Communities). Більше інформації: https://eit.europa.eu/our-activities/eit-regional-innovation-scheme
ЕІТ у цифрах і фактах
- Найбільша в Європі інноваційна мережа: 2400+ партнерів із провідних ділових, дослідницьких і освітніх організацій по всій Європі та понад 50 інноваційних центрів.
- Втілення інновацій: ЕІТ підсилив понад 7800 стартапів і компаній, що розширюються; створив 2110+ нових продуктів і послуг, які залучили понад 7,3 мільярда євро зовнішнього капіталу. Понад 5700 студентів закінчили магістерські та докторські програми EIT, а понад 10000 взяли участь у підприємницьких тренінгах EIT Community.
Нагадаємо, Полтавщина долучається до пілотного проєкту з популяризації гончарства, який фінансує США.
Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.