2 роки від початку повномасштабного вторгнення: як жила Полтава у перші дні Великої війни

Колаж: 0532

24 лютого 2022 року життя українців змінилося. Повномасштабна війна увірвалася у кожен дім та змінила звичний ритм життя. Боротьба, яка тривала до цього 8 років, стала ще запеклішою та більш кровопролитною.

Полтава стала одним із міст, яке відчуло значні зміни. Люди з різних куточків України полишали дім та шукали порятунку саме тут. 

Журналісти 0532.ua вирішили згадати, як жило місто 2 роки тому, у перші дні повномасштабного вторгнення.

Після шоку, полтавці почали гуртуватися. Паніки у місті не було. Біля військкоматів та станції переливання крові – з’явилися черги.

Біля кількох відділень банків були черги відвідувачів, але загалом фінансові установи працювали у нормальному режимі. У деяких банкоматах не було готівки, але її завозили інкасатори.

Заклади, магазини та торгові центри почали зачинятися та переформатовуватися для допомоги українським військовим.

Прості полтавці разом з військовими готувалися до оборони та виготовляли коктейлі Молотова.

- Горіти буде - такий шашлик получиться, як мед! - резюмував чоловік, який ділився рецептом горючої суміші з містянами.

Тоді, у перші дні українського спротиву, у Полтаві на вулиці Марії Башкирцевої правоохоронці затримали перших диверсантів. 

На дорогах Полтави збільшилася кількість машин. Люди вирішували евакуюватися у більш безпечні місця.

Виїзди міста почали укріплювати, щоб не залишити ворогові жодного шансу на українській землі.

Полтавці масово долучалися до роботи волонтерських центрів. За день люди закривали більшість потреб і продовжували приносити речі, продукти та передавати кошти. Несли продукти, медикаменти, шкарпетки, консервацію, цукерки, печиво, воду. А також – генератори, каністри, буржуйки, обігрівачі. Все це використовували для потреб тероборони.

На початку березня Полтава приймала багато людей, які намагалися евакуюватися. Тоді, журналіст 0532.ua зробив фоторепортаж із залізничного вокзалу міста.

Боротьба з ворогом триває вже 10 років і кожен з нас повинен докладати максимум зусиль, щоб наблизити перемогу. Допомагайте військовим та вірте в Україну!

Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.