У полтавській лікарні запрацював ще один апарат МРТ вартістю майже 50 млн грн

Новий апарат МРТ, встановлений у Полтавської обласної лікарні. Фото: телеграм-канал Філіпа Проніна

У Полтавської обласної лікарні запрацював ще один магнітно-резонансний томограф (МРТ). Його придбали за майже 50 мільйонів гривень з обласного бюджету. 

«Відтепер до найсучаснішого і найпотужнішого в регіоні 3Т МРТ-апарату MAGNETOM Skyra SIEMENS додався ще один – новий 1,5Т томограф MAGNETOM Amira з технологією BioMatrix. SIEMENS Amira в рази підвищує комфорт пацієнта за рахунок скороченого часу обстеження, зменшення звукового тиску і використання нових анатомічних котушок TIM 4G», — зазначили у Полтавській обласній клінічній лікарні імені М.В. Скліфосовського.

Сканер має нову технологію BioMatrix, завдяки якій томограф автоматично налаштовується під біометричні дані пацієнта перед кожним скануванням. Зазначається, що апарат надає високу якість зображень.

«Такий апарат необхідний, оскільки діагностика потрібна як цивільним, так і військовим. Новий МРТ дозволить зменшити чергу пацієнтів на обстеження. Завдяки додатковим батареям може працювати й у разі вимкнення світла. Послуги безкоштовні за направленням лікаря», – повідомив начальник Полтавської ОВА Філіп Пронін..

Для підготовки приміщення залучили майже 5 млн грн коштів Національної служби здоров'я України. 

У новому кабінеті МРТ можна пройти такі дослідження:

  • головного мозку, гіпофізу, орбіт;
  • внутрішнього вуха, носоглотки;
  • м’яких тканин шиї, хребта, ілеосакральних з’єднань;
  • органів черевної порожнини;
  • органів малого таза (без контрастування та при необхідності з в/в контрастуванням);
  • МР-ангіографія/венографія судин головного мозку (без контрастування та з в/в контрастуванням);
  • МР-холангіографія;
  • МРТ суглобів (плечовий, ліктьовий, променевозап’ясний, кисть, кульшові, колінні, гомілковоступневі, МРТ сегментів (плече, передпліччя, стегно, гомілка) без в/в підсилення та з в/в контрастуванням.

Усі обстеження проводяться тільки за клінічними показаннями та за електронним направленням, якщо це не невідкладний стан.

До цього в Полтавській обласній лікарні імені М.В.Скліфосовського був лише один апарат МРТ. Він працював у безперебійному режимі й обслуговував велику кількість амбулаторних та стаціонарних хворих.

Нагадаємо, Полтавщина отримала «швидку» для порятунку новонароджених.

Ми також писали, що Полтавська обласна лікарня отримала допомогу від німецьких партнерів.

Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.