«Чорні копачі» знайшли кинджал-акінак VII – поч. VI ст. до н. е. у межах Диканської селищної ТГ Полтавського району. Його передали до Полтавського краєзнавчого музею ім. Василя Кричевського.
Про це повідомили 7 лютого на сайті музею.
Зазначається, що цю «холодну» зброю знайшли під час грабіжницьких пошуків, вчинених групою місцевих мародерів у північно-східній частині Диканського лісу, який має назву «Миколаївський ліс».
Знахідка потрапила в якості антикварного сувеніра до полтавського підприємця і деякий час прикрашала його офісне приміщення. У 2021 році власник, який виїжджав за кордон, попросив рідних подарувати кинджал музею.
Кинджал — взірець клинкової зброї скіфської доби, виготовлений із заліза, має порівняно добру збереженість. Загальна довжина кинджалу — 26,8 см, його ширина — 3,0 см. Ширина перехрестя — 4,7 см, довжина руків’я — 7,8 см, довжина навершя — 6,3 см.
«Знахідка походить із південно-східної периферії селища пізньоскіфського часу, котре 2007 р. виявив і оглядав диканський краєзнавець В. В. Кішик (1951–2016 р.). Це селище розташоване поряд із лісовим масивом на ділянці вододільного плато Ворскли та Середньої Говтви. Південна частина поселення на сьогодні вкрита лісом. На ріллі трапляються уламки ліпного посуду, фрагменти амфор, відщепи та вироби з кварциту й кістки тварин», — ідеться в повідомленні.
За формою перехрестя й триваликового руків’я цей зброярський артефакт має численні аналогії серед кинджалів і мечів періоду скіфської архаїки, виявлених у степах та лісостепах Східної Європи.
Нагадаємо, .
Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.