Освіта через Minecraft: у полтавській школі відкрили надсучасний Цифровий центр

Навчання за допомогою Minecraft у полтавській школі. Фото: Михайло Михайлюк, 0532.ua

У понеділок, 12-го лютого, у Полтавській загальноосвітній школі І-III ступенів No 38 відбулося урочисте відкриття Цифрового освітнього центру. Він оснащений необхідним обладнанням для інтерактивного навчання дітей. А з ігровою платформою «Minecraft Education» воно триватиме не тільки корисно, але й цікаво.   

На заході були присутні учні та вчителі навчального закладу, завітала місцева влада, а також прийшли партнери, які посприяли відкриттю освітнього центру. Серед них – представниця Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та проєктна менеджерка БО «Світло надії».

Цифровий освітній центр — це безпечний простір, створений для безперервного доступу до освіти та психоемоційної підтримки дітей.

Він оснащений ноутбуками, мишками, навушниками, інтерактивною дошкою, зарядними станціями, 3-D принтером, та іншим. В класі з учнями працюватимуть вчителі та фасилітатори, які пройшли відповідну підготовку, та використовують новітні підходи у навчанні.

За словами координатора освітніх програм ЮНІСЕФ Анатолія Безпалюка, поданий Цифровий освітній центр відтепер слугуватиме тим освітнім магнітом, щоб можна було продовжувати надолужувати освітні втрати.

«Я сподіваюся, що цей центр для нас буде слугувати тим освітнім магнітом, щоб можна було продовжувати надолужувати освітні втрати.  А навчання завдяки грі Minecraft стане набагато ефективнішим. Оскільки цей підхід буде дуже цікавий для нашої молоді та дітей», — додав він.

Як зазначає директорка школи Тетяна Веркалець, цей кабінет планувався, зокрема для того, щоб школярі менше "вигорали" під час навчання.

«Ми планували цей кабінет не тільки для подолання освітніх втрат, але хочемо зокрема надолужити психологічні втрати, які зазнали наші діти. Насправді їхній емоційний стан бажає кращого. Тому задача цього кабінету – це, перш за все, забезпечити комфортне навчання й мінімум вигорання», — розповіла жінка.

Вона також додає, якщо гру «Minecraft» вчителі не можуть побороти, то її треба очолити.

«Нарешті ми не будемо боротися з Майнкрафтом, адже він на користь і нам, і дітям. Загалом, сучасним дітям потрібна сучасна освіта. І сучасна освіта має починатися з сучасних стін та новітнього обладнання. Тому цей кабінет – це приклад того, якою має бути освіта 21-го століття», — говорить директорка.

На відкриття Цифрового освітнього центру також завітала секретарка Полтавської міської ради Катерина Ямщикова, яка з вітальним словом звернулася до усіх присутніх.

«Варто зазначити, що діти вже народжуються цифровізованими й діджиталізованими. Тому батьки наших школярів, певно, хочуть, щоб ці сучасні простори з'являлися в кожній школі. А завдяки ЮНІСЕФ і БО «Світло Надії» в одній із полтавських шкіл він вже функціонує. Скажу, що це тільки початок 2024 року. Ми не повинні  втрачати темпи. Треба працювати й надалі», — говорить вона.

Нагадаємо, у полтавській школі за мільйон гривень облаштували smart-клас.

Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.