Створення безпекових хабів здійснюється в рамках реалізації проєкту «Безпековий простір громади», який впроваджує ГО «Полтавське агентство розвитку територій» спільно з Управлінням патрульної поліції в Полтавській області за підтримки канадського Проєкту стабілізації поліцейської діяльності РЅР (The Police Stabilization Project).
Про це повідомили під час зустрічі з журналістами в офіційному медіацентрі Полтавщини 7-го лютого.
Метою проєкту с ефективна взаємодія представників влади, громадськості, поліції та інших суб'єктів задля вирішення безпекових питань, зокрема шляхом створення й експертного супроводу Координаційних хабів «Безпековий простір громади» у ТГ Полтавської області.
Як зазначає голова Полтавського агентства розвитку територій Марина Єщенко, їхня громадська організація хоче створити безпечне середовище в Полтавських громадах.
«Що ми вбачаємо під цим безпечним середовищем? Ми розглядаємо його з трьох позицій. А саме, в першу чергу, говоримо про фізичну безпеку. Тобто у вигляді тренінгів робимо важливий акцент на питанні домедичної допомоги і мінної безпеки. Крім того, ми уклали угоду з фахівцями, які розроблять спеціальні програми, аби через шолом віртуальної реальності діти та дорослі змогли опановувати мінну безпеку або домедичну допомогу, опинившись в небезпечних умовах. Другий компонент, який теж є не менш важливим, це психологічна безпека. Проведені дослідження, говорять про те, що рівень професійного вигорання педагогічних працівників вищий за рівень професійного вигорання медиків. Тому ми хочемо говорити про те, як опановувати навички саморегуляції. І третій компонент, це інформаційна безпека. Тобто, говорячи про безпечне освітнє середовище, ми маємо на увазі три компоненти – фізична, психологічна та інформаційна безпека», - говорить Марина Єщенко.
Ці безпекові простори хочуть масштабувати на всі територіальні громади нашої області. Наразі цей проєкт вже запроваджують у Карлівській та Новоселівській громадах. До цього цей безпековий хаб функціонував у нас в Полтавській територіальній громаді.
За словами начальниці відділу зв'язків з громадськістю Управління патрульної поліції в Полтавській області Марини Зінюхи, в рамках даного проєкту передбачені деякі активності.
"Ми хочемо, щоб всі мешканці нашої громади почували себе в безпеці. Тож, з цією метою беремо участь у реалізації даного проекту. Перш за все, це курси самооборони. Другим компонентом нашої співпраці є протидія домашньому насильству. Наступний компонент проекту – це безпека дорожнього руху. Ми організовуємо майстер-класи, де виготовляємо світловідбиваючі елементи своїми руками. Окрім цього в рамках даного проєкту закуплена деяка кількість світловідбиваючих елементів. Ми будемо їх просто роздавати дорослим та дітям", - говорить Марина Зінюха.
Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.