Феномен популярності K-pop та кавер денсу у світі: як у Полтаві поширюють корейську культуру

Фото з відкритих джерел. Колаж: 0532.ua

За останні роки корейський поп або як його ще називають K-pop заполонив світові музичні чарти на різних стримінгових сервісах. Таке шалене розповсюдження пов’язане, перш за все, з успіхом корейського чоловічого гурту BTS  на теренах Америки, Європи та Азії. Більшість навіть не здогадуються, що деякі пісні, які «завірусилися» в соціальній мережі Tik-Tok, виконують корейські виконавці.

Журналістка 0532.ua вирішила дослідити популярність корейського попу та культури у світі та у Полтаві, а також поспілкувалася з полтавськими поціновувачами жанру.

Від "Gangnam style" та популярності BTS до "Гри в кальмара" : як світ познайомився з корейською культурою?

K-pop вже давно вийшов за межі звичайного жанру музики й перетворився на субкультуру, яка має популярність серед молодих людей у всьому світі. Завдяки Інтернету і доступності цифрового контенту, K-pop досягає неймовірно широкої аудиторії.

Зародження корейської музики, як окремого жанру, припадає на початок 90-х років XX століття, а розквіт популярності у світі відбувається після релізу пісні Gangnam style південнокорейського виконавця PSY.

PSY - GANGNAM STYLE

Наступного піку популярності жанр корейської музики досягає після успіху BTS в американських музичних чартах у 2017 році. У листопаді 2017 року BTS стали першим корейським гуртом, який виступав на сцені American Music Awards, тим самим збільшивши свою міжнародну популярність та впізнаваність К-pop.

BTS на AMAs 2017. Фото з відкритих джерел

Після успіху BTS, корейські гурти та виконавці починають все частіше з'являтися у світових чартах та встановлювати домінування у світі музики. Альбоми продаються мільйонними тиражами, квитки на концерти розпродаються за хвилини, а кількість прослуховувань на стрімінгових сервісах досягають пікових позначок за всю історію.

Популярні k-pop гурти: Seventeen,Blackpink,NCT. Колаж: 0532.ua

Корейська культура стала популярна не тільки завдяки своїй музиці та виконавцям, а також завдяки кінематографу. Дорами або ж серіали, які знімаються у Південній Кореї займають перші позиції у рейтингах популярності потокового сервісу Netflix.  

Дорами, які увійшли в ТОП 10 найпопулярніших у рейтингу Netflix за останній тиждень. Колаж: 0532. ua

Корейський кінематограф гучно заявив про себе після виходу фільму "Паразити". Стрічка від режисера Пон Чжун Хо  стала абсолютним переможцем премії "Оскар" 2019 року. Кінострічка про переплетіння доль багатої й бідної корейських родин взяла 4 з 6 номінацій: за найкращу режисуру, оригінальний сценарій, іншомовний фільм та за найкращий фільм 2019 року. 

Фільм "Паразити". Фото з відкритих джерел

Але найбільшим успіхом корейської кіноіндустрії стала дорама "Гра в кальмара". Південнокорейський серіал всього за 2 тижні зібрав 111 млн глядачів і став найпопулярнішим проєктом в історії стрімінгової платформи Netflix. Світова прем'єра трилера про ігри зі смертельними наслідками відбулася в середині вересня 2021 року, після чого стрічці вдалося очолити рейтинг Netflix у 90 країнах.

Гра в кальмара. Фото з відкритих джерел

Феномен популярності корейської культури у світі

У більшості виникає питання: "У чому унікальність корейської культури та чому вона так популярна"? Тут немає однозначної відповіді.

Для більшості Халлю або Корейська хвиля стала своєрідним "safe place" - безпечним місцем. Улюблені виконавці борються проти стереотипів, фарбують волосся у різні кольори,  підтримують ЛГБТ спільноту, закликають любити себе, у корейських фільмах та серіалах зображують нерівність у світі та як її подолати - такий стрімкий ідейний потік допомагає тим, хто має труднощі - знову повірити у себе.

Фото з відкритих джерел. Колаж: 0532.ua

В останні роки спостерігається активний розвиток співпраці корейських виконавців з різними міжнародними організаціями, які захищають права молоді, дбають про екологію та сталий розвиток. Завдяки популярності артистів та впізнаваності у світі, актуальні проблеми, які потрібно було розв’язати - набувають глобального масштабу, а прихильники зі всього світу долучаються та підтримують своїх кумирів.

Як поширена корейська культура у Полтаві: студія kpop танцю.

Вже давно не секрет, що корейська культура немає вікових меж. K-pop як жанром, можуть цікавитися діти та дорослі. У Полтаві час від часу відбуваються різні фестивалі, на яких збирається велика кількість поціновувачів жанру та корейської культури. Останній з таких відбувся влітку. Ми писали про те, як полтавці провели "Summer ANIME & K-POP Fest"

Фото журналіста 0532.ua з фестивалю

Але фани не тільки слухають пісні та переглядають кліпи на YouTube, а ще й активно намагаються навчатися танцям, які віртуозно виконують їх кумири. Вони переважно ритмічні, з великою кількістю деталей та рухів. Cover dance або ж кавер денс - це відтворення хореографій, які K-POP зірки виконують під свої пісні. Зараз кавер денс активно розвивається серед молоді, номінації з цього напрямку зʼявляються на багатьох танцювальних фестивалях в різних країнах світу на рівні з іншими популярними сучасними стилями.

Пара Ellen Min and Brian Li відомі своїми кавер денсами. Фото з відкритих джерел

У Полтаві існують студії танцю, які навчають саме k-pop танцям. Журналістка 0532.ua мала змогу відвідати одну зі студій та поспілкуватися з фанами k-pop."Dance Now" - була заснована прихильницею корейського попу Анастасією. Вона змогла перетворити своє хобі у роботу, яка приносить їй насолоду. 

Насті 23 роки й вона давно та професійно займається хореографією. Дівчина навчалася на хореографічному відділенні у Гадяцькому фаховому коледжі культури та мистецтв ім. І.П.Котляревського, де, окрім народних танців, як спеціалізації, опановувала сучасні стилі.

Фото з особистої сторінки Анастасії в Instagram

Знайомство зі світом корейської культури та музики для неї відбулося кілька років тому. Першим досвідом став перегляд відео гурту BTS. Потім вона познайомилася з іншими корейськими гуртами Blackpink, Twice та почала вивчати корейські танці.

BTS. Фото ілюстративне

Маючи досвід у викладанні танців для дітей та дорослих, а також бажання зібрати спільноту поціновувачів корейської музики, Анастасія організувала свій перший майстер-клас і була здивована, що у Полтаві є прихильники цієї субкультури. Перша зустріч коштувала лише 20 гривень, а охочих більше познайомитися з напрямком кавер денсу - 12.

Скріншот з інстаграм сторінки Dance Now

З часом, студія k-pop  танцю набула популярності. Люди на заняття набиралися дуже швидко і вже до повномасштабного вторгнення три повноцінні групи фанатів корейського попу навчалися хореографії своїх кумирів. А викладати разом з Анастасією розпочала її найкраща учениця - Марія.

Фото зі сторінки Dance Now в Інстаграмі

Зараз, у студії танців "Dance now", навчають танцювати діток з 11 років. Раніше набір у групи стартував від 13 років, але велика кількість охочих внесла корективи у правила набору груп. Кількість учениць - від 9 до 15 дівчат у групі, а заняття проводяться 2 рази на тиждень.

Заняття у студії

Те, чому будуть навчати хореографи - повністю залежить від фанатів k-pop, які відвідують заняття. Кожна має змогу запропонувати танець, який подобається найбільше. Такий підхід дозволяє створити простір для самовираження та свободи, що є одним із головних принципів, який поширюється корейськими виконавцями.

Заняття у студії

Попри те, що фани корейської культури часто зустрічаються з упередженим ставленням та стереотипами щодо їх захоплення - Анастасія отримала підтримку від свого оточення та інших прихильників жанру у Полтаві. 

Фото зі сторінки Dance Now в Інстаграм

Дівчина з гордістю розповідає про успіхи своїх  учениць та своєї студії танцю. Вона згадує про те, як брали участь у різних фестивалях аніме та к-поп культури в області та місті та як добре провели час своєю спільнотою. Анастасія говорить, що такі моменти їй запамятаються надовго, адже k-pop та корейська культура стали частиною її життя.

Фото зі сторінки Dance Now в Інстаграм

Кавер денс на вулицях міста - давно відома практика за кордоном. "Dance Now" неодноразово знімали різні хореографії на різних локаціях Полтави. Кожного разу місця обирають по-різному, щоб відповідати концепції танцю.

Заняття у студії

Створення вірального контенту у соціальних мережах допомагає знайти поціновувачів жанру. Фани приходять у студію танців не тільки, щоб навчитися, але й знайти нові знайомства незалежно від віку. Анастасія говорить, що приходять дівчата 11 років і навіть 29, що ще раз доводить тезу про те, що k-pop  - немає меж та обмежень.

Полтавські фани yTikTok

Розміщувати кавер денси у соціальній мережі TikTok розповсюджена практика. Найвідоміші команди, які виконують k-pop танці, стали популярні завдяки Інтернету. Полтавські фани - не виключення. Все більшої популярності серед поціновувачів жанру, а в особливості ритмічної частини набирає студія  k-pop танцю "Sense". Відео, на яких фани танцюють, збирають тисячі переглядів та сотні уподобань. 

Скріншот з TikTok сторінки студії Sense

Окрім шкіл та студій, які навчають танцювати, у Полтаві є команди, які виконують свої танці у публічних місцях, так званий Kpop Dance in public. Однією з таких команд є "YCEscape". Вони виконують хореографію корейських груп і виконавців на різних локаціях Полтави, підбирають сценічні костюми та збирають прихильників жанру.

Скріншот зі сторінки кавер команди "YCEscape"

Полтавські фани продовжують активно ставати частиною світової спільноти k-pop фанатів. Попри стереотипи та упередження, які існують, вони не залишають свою улюблену справу.

Нагадаємо, журналісти 0532 бачили як "мама" славетної Вєрки Сердючки на свята пірнула у Ворсклу.

Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.