У п’ятницю, 12 січня, біля моргу ПОКЛ. імені Скліфосовського відбулося прощання з Ігорем Криницьким, про це повідомляють кореспонденти 0532.ua.
Вшанувати пам'ять майстра своєї справи, патріота та великої людини прийшли колеги, знайомі, рідні та просто небайдужі полтавці.
Прощання з Ігорем Криницьким. Фото: 0532.ua
"Ігор Володимирович був талановитим полтавським архітектором, він був видатним містобудівником. Завдяки його творчій діяльності знайшли втілення планування багатьох житлових районів. Дуже шкода, що доля забирає таких людей. Наша Україна, наша Полтава потребує таких професіоналів та людей, які будуть сприяти відбудові нашої країни після перемоги та покращенню забудови", - згадує про свого колегу архітектор, доктор архітектури, професор Вадім Вадімов.
Вадім Вадімов. Фото: 0532.ua
Ігор Криницький відомий багатьма своїми проєктами, зокрема, детальним плануванням Супрунівського, Центрального та Південно-Західного житлових районів, а також наступних об'єктів:
- поліклініки 2-ї міської лікарні (вул. Монастирська);
- середніх загальноосвітніх шкіл: № 14, № 26, № 29;
- навчального корпусу «ДТСААФ» будівлі курсів громадянської оборони (вул. Р. Кириченко);
- реконструкцію басейну «Дельфін» (вул. Європейська);
- зведення адмінбудівлі Київського району(площа Зигіна), елітного будинку ЖБК «Академічний» (на кільці Березового скверу) та житлових будинків на західній стороні Соборного майдану.
Крім цього, він був співавтором розбудови комплексу ПНПУ імені Короленка, добудови блоку лекційного залу до головного корпусу обласної лікарні, будинку радіо, житлового району “Алмазний”, мікрорайону “Половки”, розпланування і забудови мікрорайону «Сади-1», а також багатьох інших об’єктів у всіх куточках області.
«Фактично, він набудував ціле місто. В нього були можливості поїхати за кордон, працювати в інших містах, але він ніколи не міг залишити Полтаву, бо для нього це було все. Він завжди дбав про людей. Навіть у складних радянських умовах, коли був тиск, поспіх – він ніколи не підписував недобудований об’єкт, хоча його залякували з усіх боків. Він хотів, щоб люди жили у безпечних місцях і завдяки йому тисячі людей у Полтаві отримали житло», — згадує про свого батька Наталія Криницька.
Наталія Криницька. Фото: 0532.ua
Ігор Криницький помер 10 січня після тяжкої хвороби. Пам’ять про талановитого майстра, професіонала своєї справи завжди житиме у серцях полтавців! Світла пам’ять!
Прощання з Ігорем Криницьким. Фото: 0532.ua
Нагадуємо, у Полтаві простилися з двома захисниками — Михайлом Рибалкою та Іваном Белеканичем.
Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.