Полтавські лікарі переймали досвід у колег з Сум і планують впровадити надскладні реконструктивні операції.

З початку повномасштабного вторгнення медицина стала за важливістю на один щабель з армією, адже збереження здоров'я нації -  стратегічно важливе завдання. Наші  медики невпинно працюють і продовжують навчатися новому, не зважаючи на жодні обставини.

Нещодавно команда фахівців з КП «2-а міська клінічна лікарня Полтавської міської ради» вирушила на майстер клас до міста Суми, аби перейняти досвід одного з видатних українських лікарів – уролога Юрія Кудрявцева, котрий працює в «Клінічній лікарні Святого Пантелеймона цілителя» Сумської міської ради».

« З ПОЧАТКОМ ВІЙНИ Я, МОЯ РОДИНА ТА МОЯ КОМАНДА ЗАЛИШИЛИСЯ У СУМАХ. ДЛЯ ЛІКАРЯ ПО - ІНШОМУ БУТИ НЕ МОГЛО»

Дорога до Сум пролягає через Охтирку та Тростянець, котрі першими прийняли на себе ворожий удар з початком повномасштабного вторгнення. І хоча містечка потроху оговтуються і заліковують рани, скрізь на на нашому шляху – понівечені та зруйновані будівлі – спалені житлові будинки з чорними порожніми вікнами та потрощеними дахами.

Далі - Суми, і власне, мета візиту до міста - "Клінічна лікарня Святого Пантелеймона цілителя" Сумської міської ради", де діє урологічний центр під керівництвом Юрія Кудрявцева.

Юрій Михайлович Кудрявцев -  без перебільшення видатна особистість у медичній спільноті України. Адже саме до Сум приїздять на лікування пацієнти з усіх куточків України на лікування та лікарі для того, аби перейняти досвід.

А ще він -  неординарна особисть. Нещадно критикує псевдонаукові підходи до лікування, порушує «найнезручніші теми», руйнує стереотипи.

З перших хвилин знайомства команда урологічного центру приємно дивує гостинністю та щирістю. Відчувається, що тут немає «випадкових» людей, всі працюють злагоджено, як єдиний механізм.

24 лютого 2022 року жоден лікар не покинув робочого місця – всі вони лишилися в Сумах, аби надавати допомогу.

« У Сумах лишився і я, і моя родина, - пригадує Юрій Кудрявцев, - старша донька на той час вже жила за кордоном, двоє молодших дітей та дружина були тут. По - іншому не могло і бути для мене, як лікаря».

У перші дні повномасштабки з Сум виїхала значна частина жителів, місто практично спорожніло.

У лікарнях виписали більшість пацієнтів, підоготувалися приймати поранених. І вони не забарилися. Переважно це були мешканці  окупованих навколишіх сіл – постраждалі внаслідок мінно – вибухових та вогнестрільних травм мирні жителі. Багато хто зміг потрапити до лікарні не одразу, люди  були в тяжкому стані - типова ситуація для фронтових регіонів.

А вже одразу після того, як росіян вибили з Сум, пацієнти знову почали приїздити до центру урології за допомогою з усіх куточків країни, і так триває по сьогодні.

В одному з інтерв'ю Юрій Кудрявцев говорив: «Для мене кожна складна операція – це драйв та адреналінозалежність». І в операційній, де пройшов майстер – клас Юрія Кудрявцева для полтавських лікарів це відчувалося.

У рамках майстер класу були заплановані дві операції - лапароскопічна уретероцистонеостомія (пересадка сечоводу) та лапароскопічна пієлопластика (з приводу гідронефрозу).

ДОСВІД СУМСЬКОГО УРОЛОГІЧНОГО ЦЕНТРУ МИ ОБОВ'ЯЗКОВО ВПРОВАДИМО ДЛЯ ПОЛТАВСЬКИХ ЛІКАРЕНЬ

Працівники КП «2-а МКЛ ПМР» вже кілька років співпрацюють з Юрієм Кудрявцевим, завдяки якому в закладі вже впровадили кілька операцій, і ось – чергова зустріч. На майстер клас приїхали завідувач відділення урології КП «2-а МКЛ ПМР» та Дмитро Щасний та Дмитро Іващенко на чолі з директором, КП «2-а МКЛ ПМР», професором Максимом Дудченком.

Обидві операції проходять з докладними поясненнями Юрія Кудрявцева.

Поруч з Юрієм Кудрявцевим працює його дружина – операційна медична сестра Жанна Кудрявцева. Вони разом вже понад двадцять років – подружжя та колеги по операційній.

По завершенню операцій Юрій Кудрявцев розповів про їх виконання:

«Одна пацієнтка мала пошкодження сечоводу. Це молода людина, яка півроку жила з трубочкою в нирці внаслідок того, що у неї було звуження сечоводу і сеча не проходила фізіологічним шляхом. Через декілька мінітаюрних проколів ми виконали лапаросокопічно реімплантацію (пересадку) сечоводу, ліквідували цю проблему.

Інша пацієнтка – теж молода людина, з гідронефрозом внаслідок звуження пієлоуретрального сегменту. Це аномалія розвитку, яка призводить до того, що сеча погано відтікає з нирки, нирку «роздуває», втрачаються її функції. Ми виконали лапароскопічно пієлопластику стенозу цього сегменту. Операція тривала близько п'ятдесяти хвилин. Дуже почесно, що нам довіряють колеги з Полтави, яким ми представляємо методики» - розповів Юрій Кудрявцев.

«Ми приїхали переймати досвід напрацювань сумських колег і висловлюємо величезну подяку Юрію Кудрявцеву і адміністрації лікарні загалом. Важливо, що навіть у найважчі для країни часи ми не стоїмо на місці, рухаємося вперед, вчимося новаціям. Це має стратегічно важливе значення, адже від умінь наших спеціалістів напряму залежить здоров’я населення і ми впровадимо нові види втручань у полтавські лікарні» - говорить Максим Дудченко.

«Два роки тому в КП «2-а МКЛ ПМР» було відкрито міське відділення урології. Ми йдемо в ногу з часом і вже оволоділи багатьма операціями в урологічній сфері. Але завжди є куди рухатися і є куди рости. І саме реконструктивна лапаросокопічна урологія – наша теперішня мета. А Юрій Михайлович Кудрявцев – наш ментор і вчитель номер один. Ми дуже йому вдячні за науку та можливість привнести новації у наш заклад» - наголосив Дмитро Іващенко.

« Співпраця з сумськими колегами буде продовжена – і тепер вже ми чекаємо їх у Полтаві, аби поділитися власними напрацюваннями» - підсумував Максим Дудченко.