Поліцейські в інтерв'ю 0532.ua розповіли, чому, попри великі штрафи, водії продовжують сідати за кермо, та який найбільший показник алкоголю в крові зустрічали в такого горе-водія.
Зазвичай 80% водіїв погоджується пройти обстеження на наявність алкоголю в крові в присутності двох свідків. Проте ті водії, які відмовляється проходити перевірку на стан сп’яніння на драгері або в лабораторії, можуть автоматично вважатися п’яним, хоча останнє слово завжди за суддею, який буде дізнаватися причини відмови особи від проходження цієї процедури.
Штраф 340 грн, який необхідно сплатити впродовж 15 днів, якщо людина не сплачує, то сума подвоюється. Далі його передають виконавчій службі, яка накладає розшук на все рухоме майно боржника, щоб коли його зупинить патруль і перевірить авто в своїй базі, він зміг забрати в нього авто та відправити на штраф майданчик. Допоки власник не сплатить борг, він не зможе забрати автівку.
«Нам трапляються такі люди, яких ми називаємо «людина показник», це ті, хто постійно сідають за кермо напідпитку. Наприклад, були особи, яких і понад 10 раз затримували п’яними. Але вони й на далі продовжували водити авто в стані сп’яніння», — ділиться деталям Володимир.
За словами поліцейського, спочатку за водіння у нетверезому стані було кримінальне покарання, але згодом його замінили на адміністративне. Наразі правоохоронці оформлюють нетверезих водіїв за 130 статтею, в якій є 4 частини. Перші три - це керування в стані алкогольного сп’яніння, а остання — найтяжча — керування в стані сп’яніння, що спричинило ДТП. За четвертою частиною ст. 130 водію загрожує позбавлення правом керувати авто до 6 років, але навіть це не зупиняє горе-водіїв від бажання сісти за кермо в неадекватному стані.