Полтавські пасічники потерпають через конкуренцію на Сорочинському ярмарку

Мед – національний продукт. Його на ярмарку у Великих Сорочинцях представлено усіх можливих сортів із різних регіонів.

– Цього року був хороший медозбір, багато сортів меду – це на нашу радість пасічників та задоволення покупців. Але збут меду цього року гірший порівняно з минулими роками. Це пов’язано із тим, що бджільництво стало модним і все більше людей розводять бджіл. А ринок збуту залишився таким самим. Не можна сказати, що мед нарозхват, – розповіла Наталія Сенчук, голова Спілки пасічників Полтавської області.

Більше усього люди цікавляться медом із білої акації, гречаний і з липи. Останній розкупили найбільше. Різнотрав’я із соняшником та гречкою користається меншим попитом.

– Головна проблема Сорочинського ярмарку у тому, що сюди привезли мед не тільки полтавські пасічники, а й з інших областей. Хоча це і міжнародний ярмарок, ми б хотіли для пасічників певних винятків. У області 25 районів, в кожному із яких є пасічники. Не всі вони можуть поїхати зі своєю продукцією до Києва та інших міст. На полтавському ярмарку потрібно популяризувати мед наших пасічників, – розповіла Наталія Сенчук.

Як справжі патріоти полтавської землі, пасічники Полтавщини ратують за те, щоб гості ярмарку повезли додому мед не Харківської чи Дніпропетровської області, а наш, полтавський.

Не дивлячись на те, що він засилля продукції з інших регіонів страждають продажі полтавських бджолярів, нарікати на продукцію колег вони не можуть. Увесь мед, привезений на ярмарок якісний, а фальсифікату поки не бачили.

Вілкул купує мед у Наталії Сенчук, голови Полтавської спілки пасічників

На мед на Сорочинському ярмарку виставили дещо вищу ціну, ніж у Полтаві. Півлітра коштує 30 гривень. Проте, як на будь якому ярмарку, торгуватися можна.