В Україні запустили загальнонаціональну кампанії #BraveKidsUkraine, яка має на меті створити максимально комфортні психологічні умови для перебування дітей в укриттях.
У межах кампанії відомі люди з України та з-за кордону записують короткі відеоролики. Відео містять слова підтримки, побажання, вправи, ігри та цікаві завдання, які легко повторити, перебуваючи у сховищі. Так, під час повітряної тривоги дітям може бути тривожно, а ці ролики допоможуть не нервувати в укриттях.
Одним із перших, хто підтримав кампанію #BraveKidsUkraine, став міністр освіти і науки України Оксен Лісовий. У відеозверненні до дітей він наголосив, що боятися — це нормально: і для дорослого, і для дитини. Навіть супергерої часом сумують й почуваються невпевнено. «Та крутий не той, хто не боїться, а той, хто боїться, але діє», — розповів у відео дітям міністр.
Цьогоріч більша частина українських школярів повернулася до офлайн-навчання. Однак в нашій державі воно має свої особливості. Зокрема, під час оголошення повітряної тривоги учні та вчителі мають спуститися до укриття.
У межах кампанії #BraveKidsUkraine відомі люди України та світузаписують короткі відеороликизі словами підтримки, побажаннями, іграми та цікавими завданнями.
Зокрема, впоратися зі стресом і віднайти внутрішні сили дітям уже допомагають:
· Kalush Orchestra,
· Джамала,
· Сергій Притула,
· Стівен Фрай,
· Нікола Девіс та інші.
Супервізоркою проєкту стала дитяча та сімейна психологиня Світла Ройз. За її словами, спрогнозувати, якою буде реакція конкретної дитини на стрес, важко. Але стан учнів залежить і від тих дорослих, які поруч. А тому важливо мати багато різних інструментів, щоб:
· скерувати активність школярів,
· дати конкретні практики педагогам;
· допомогти учасникам освітнього процесу зменшити тривогу.
Стежте за усіма новинами у нашому Telegram.