У Полтаві в Центрі Дія.Бізнес пройшов дводенний безоплатний тренінг для переселенців з графічного дизайну та ілюстрації

У полтавському Центрі Дія.Бізнес 10 та 11 серпня відбувся безоплатний тренінг з графічного дизайну та ілюстрації. Участь у навчальному інтенсиві брали переселенці з різних областей України. Їх навчали подружжя професіоналів з багаторічним викладацьким і практичним досвідом у цій галузі Святослав Келим-Золотайко та Нато Мікеладзе. Фото з заходу зробили журналісти 0532.ua.

Першочергова задача, яку для себе визначили митці, це зацікавити у дводенний період студентів, щоб вони з початковим «багажем» знань могли далі розвиватися в графічному дизайні чи ілюстрації.

«В ілюстрації та графічному дизайні є багато напрямків, куди можна піти або навчатися, або працювати, тому ми проведемо експрес-мінікурс з великою кількістю слайдів і інформації. Лекції та практичні завдання в нас чергуються, щоб люди не позасинали. Близько години ми розповідаємо, потім переходимо до практичного завдання», — розповіла перед початком занять Нато Мікеладзе.

Програма навчання розрахована на майже цілий робочий день — початок о 10:00, кінець — о 18:00. Проте є перерви на каву та обід, тому у студентів є час, аби перепочити та краще засвоїти нові знання.

«Перевагою цих професій є те, що в основному дизайнери та ілюстратори працюють дистанційно, з будь-якої точки міста або світу. Тому можна бути фізично не прив’язаним до певного місця, та переміщуючись по країні не втрачати свою роботу», — пояснює Мікеладзе.

Цей курс — більшою мірою для початківців, але буде корисний й тим, хто вже знайомий з професією, каже Святослав Келим-Золотайко. За його словами, під час занять розглянуть базу, але тут також будуть цікаві «кейси», котрі мають значно розширять розуміння сфери.

«Якщо, наприклад, людина займається лише графічним дизайном чи тільки ілюстрацією, то її буде це цікаво, адже, як показує практика, і графічний дизайнер, і ілюстратор для професійного розвитку має знати обидві ці галузі», — підкреслює Келим-Золотайко.

Подружжя митців уточує, що сьогодні, аби почати заробляти дизайном чи ілюстрацією, не обов’язково мати художню освіту. Ба більше, можна навіть не вміти малювати пензлем чи олівцем, щоб виконувати певні задачі. Але все ж таки бажано знати прийоми композицій, кольорознавства та здобути певну професійну надивленість, щоб сформувати власний стиль, який буде подобатись людям.

«Зараз особливо в графічному дизайні є велика купа сфер, де можуть реалізуватися люди без традиційного розуміння творчого мислення. Якщо в людини є інженерне або просторове бачення, вона може займатися 3D або 3D-візуалізацією, або моушн-дизайном — анімувати логотипи, там не треба нічого малювати, лише розуміти механіку руху», — ділиться Святослав.        

Перше заняття розпочалося з розбору робіт Святослава та Нато. Вони розповіли про свій творчий шлях та те, з якими брендами співпрацювали або співпрацюють.

У залі всі стільці були зайняті. За умовами тренінгу, групи складаються з 20-25 учасників з-поміж внутрішньо-переміщених осіб, проте якщо в якійсь групі є недобір, то вільне місце може зайняти полтавець. Однак цього разу був аншлаг. Студенти уважно слухали викладачів.

Потім прийшла черга першого практичного завдання. Учасники тренінгу мали намалювати свій автопортрет, який демонстрував би захоплення та риси характеру людини.

Після завершення малювання, студент мав закріпити свій портрет на скляній стіні, а поті розповісти присутнім про себе, та що втілює його малюнок.

Андрій з початком російського вторгнення переїхав у Полтаву з Бахмута. В рідному місті хлопець працював у банку та займався музикою. У Полтаві він навчається дизайну та планує заробляти цим на фрилансі.

«Від себе не втечеш, я завжди цікавився рекламою та розробкою бренду. Малюю я дуже погано, але технічні та візуальні речі мене дуже цікавлять», — розповів Андрій.   

А ось Ліза з Харкова вирішила суттєво змінити сферу діяльності, адже вдома вона навчалася в спортивному коледжі. Дівчина вже рік живе в Полтаві та вирішила спробувати себе в дизайні.

Женя — фотограф з Чугуєва, що на Харківщині. Вона вирішила розвіватися також у дизайні, адже, каже вона, суто фотографією її займатися трохи набридло.

«Зараз у фотографії я також намагаюся додавати якісь елементи з дизайну. Тобто робити не просто фото, а додавати 2D-3D дизайн», — уточнює вона.

Це вже другий навчальний інтенсив у рамках масштабного, 4-х місячного благодійного проєкту «Швидко старт», який спрямований на покращення самозайнятості та працевлаштування серед ВПО.

Загалом проєкт має тривати 4 місяці, у цей період відбудеться чотири курси зі здобуття професії, каже Наталія Норіцина, заступниця керівника в Дія.Бізнес у Полтаві.

«Після завершення курсів, на учасників чекає ярмарок вакансій, де вони зможуть познайомитися із потенційними роботодавцями та організаціями, які працюють у діджитал сферах. Також запланований окремий захід — «Бізнес-кемп» — для вже діючих підприємців», — розповідає Наталія Норіцина.

Крім того, впродовж цих чотирьох місяців учасники зможуть отримати безкоштовну консультацію особисто або в чаті месенджера, куди додають студентів. Переселенці не обмежені кількістю тренінгів, які вони можуть відвідати, однак у Дія.Бізнес Полтава сподіваються, що студенти зможуть після навчання знайти роботу або розпочати власну справу.

«Швидко старт» реалізується в межах проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», який координує німецька урядова компанія GIZ за фінансуванням урядів Німеччини та Швейцарії.

Мета проєкту — підвищити рівень інтеграції ВПО в соціально-економічне життя Полтавської міської територіальної громади й Полтавської області шляхом проведення освітніх курсів, організації бізнес-кемпу, проведення ярмарку вакансій.

Наступним заходом буде «Бізнес-кемп» для діючих підприємців ВПО, який відбудується 17 та 20 серпня в Центрі Дія.Бізнес.

Нагадаємо, у Полтаві в центрі Дія.Бізнес відбувся тренінг «Швидкостарт», на якому ВПО безоплатно навчалися створювати якісний контент.

Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.