У Полтаві 27 липня в «Дія.Бізнес» відбулося друге безкоштовне заняття зі створення контенту для переселенців «Швидкостарт». Близько 15 учасників, які через війну були вимушені покинути домівки, прослухали теорію та виконали практичні завдання з фотографії. Урок проводила професійний фотограф і ментор Анна Морель. Фото з заходу зробили журналісти 0532.ua.
У Полтаві в центрі Дія.Бізнес відбувся тренінг «Швидкостарт», на якому ВПО безоплатно навчалися створювати якісний контент
Перше заняття пройшло 19 липня. На ньому студенти прослухали теорію з фотографії, а потім впродовж півгодини виконували практичну частину — фотографували певні об’єкти. Хтось фотографував різні товари, робив предметну зйомку, а дехто сфокусувався на портретах і особистих брендах.
На останньому тренінгу Анна Морель розбирала фотографії учасників і рекомендувала, як саме покращити світлину. Вона давала поради по всім елементам фото — фактурі, експозиції, колористиці. Також Анна розповіла студентам теорії та методики, які надалі значно покращать якість їхніх робіт. Тренінг тривав майже як повноцінний робочий день, з 10:00 до 18:00, з перервою на каву та сніданок.
Серед студентів-переселенців були як досвідчені контент-мейкери та маркетологи, які прийшли дізнатись нове у своїй царині, так і початківці, хто лише робить перші кроки в SMM-маркетингу та фотографії.
Єгор з початком російського вторгнення переїхав у Полтаву з Покровська Донецької області. Тут хлопець навчається в інституті та починає опановувати маркетинг у соціальних мережах (SMM). Єгор каже, що хоче створювати контент для закладів громадського харчування. Хлопець розповідає, що задоволений тим, що може зразу застосувати отримані знання, виконавши практичне завдання.
А ось Женя перебралася до нашого міста з Чугуєва, що на Харківщині, у квітні минулого року. Дівчина — професійний портретний фотограф з 4-річним досвідом. Ділиться, що прийшла на заняття, аби покращити свої знання в улюбленій сфері та познайомитись з однодумцями.
«Ми приїхали в Полтаву, не знаючи ні міста… Нічого. Зараз все з нуля будую, поки що трошки складувати з цим, але тут є знайомі, яких я доволі часто фотографую», — пояснює переселенка.
Спікер тренінгу Анна Морель підкреслила, що студенти загалом цікавляться тим, як оформлювати стрічку для власного бренду, робити предметну зйомку та фотографувати людей, зокрема у портретному стилі. Анна додає, що якісний контент зараз створюють не лише за допомогою вартісного фотоапарата, але і на звичайний смартфон, який завжди під рукою.
Благодійний проєкт «Швидко старт», спрямований сприяти працевлаштуванню та самозайнятості внутрішньо переміщених осіб (ВПО) у Полтаві та області, розповідає Наталія Норіцина, заступниця керівника в Дія.Бізнес у Полтаві.
Загалом проєкт має тривати 4 місяці, у цей період відбудяться чотири курси зі здобуття професії. Також пройде ярмарок вакансій, де переселенці зможуть особисто познайомитися з майбутніми працедавцями чи клієнтами. Кожен курс розрахований на 20-25 учасників. Такі обмеження діють через практичні завдання.
«Після кожного курсу ми наших кращих випускників будемо рекомендувати профільним компаніям, які працюють у Полтаві, а також будемо надавати їм консультації із самозайнятості, тобто людина може зареєструватися як фізична особа підприємець, і почати надавати свої послуги клієнтам», — каже Наталія Норіцина.
Жінка додає, що весь тренінг, присвячений діджитал-професіям, які не прив’язані до певного місця роботи. Оскільки організатори розуміють, що з закінченням війни багато ВПО повернуться до своїх рідних домівок.
«Проблематично навчити їх під якесь конкретне підприємство або якусь роботу, яка пов’язана з фізичним трудом, тому що ми їх перев’яжемо до цього робочого місця. А люди взагалі можуть не захотіти займатись саме фізичною роботою, тому діджитал професії довозять їм працювати тут, а потім вже в рідному місті», — уточнює Наталія.
«Швидко старт» реалізується в межах проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», який координує німецька урядова компанія GIZ за фінансуванням урядів Німеччини та Швейцарії.
Мета проєкту — підвищити рівень інтеграції ВПО в соціально-економічне життя Полтавської міської територіальної громади й Полтавської області шляхом проведення освітніх курсів, організації бізнес-кемпу, проведення ярмарку вакансій.
Наступний дводенний захід відбудеться 10-11 серпня. Це буде інтенсив з ілюстрації «Дизайнерське мистецтво: Відкрийте світ нескінченних можливостей».
Нагадаємо, 20 квітня цього року у Полтаві в центрі Дія.Бізнес відбудеться тренінг «Ветеранський бізнес: які є можливості» для ветеранів та членів сімей захисників.
Стежте за усіма новинами у нашому Telegram.