25 липня о 12:00 в офіційному медіацентрі Полтавщини відбувся брифінг заступника начальника Полтавського обласного ТЦК та СП Едуарда Бородая й начальника медичної служби сектору комплектування Полтавського обласного ТЦК та СП Жанни Дриги щодо особливостей проходження військово-лікарської комісії.
Як говорить Жанна Дрига, після того, як людині вручили повістку, вона не повинна йти одразу на фронт. Особа спочатку з’являється до територіального центру комплектування і соц. підтримки для того, щоб уточнити свої військово-облікові дані.
Вже після цього територіальний центр комплектування і соц. підтримки дає направлення на проходження військово-лікарської комісії.
Громадянин повинен пройти такі обстеження:
- Аналіз крові;
- Аналіз сечі;
- Здати кров на визначення групи крові та на визначення резусу приналежності;
- Флюорографія органів грудної клітини;
- Електрокардіографія;
- Аналіз крові на антитіла до ВІЛ, а також на гепатит B та С.
При негативних результатах лікар може надати направлення на дообстеження. Це можуть бути різні види УЗД, МРТ, комп’ютерна томографія тощо.
"Під час проходження військово-лікарської комісії в ТЦК та СП, громадяни проходять терапевта, хірурга, невропатолога, психіатра, офтальмолога, отоларинголога, стоматолога і дерматолога. Тільки лише після того, як людина буде повністю обстежена, винесуть остаточне рішення".
За словами Жанни Дриги, лікарські комісії створені не лише в оточенні цивільних, але й на базі військових. Тобто лікувальний заклад може відрізнятися від своєї специфіки тим, що призначаються медичні обстеження громадянам, які вже є військовослужбовцями.
За втішними результатами обстеження людина може продовжувати свою службу на минулій посаді. Однак, якщо особа визнана обмежено придатною, то направляється в місце проходження служби за своїми фізичними можливостями.
Жанна Дрига також зазначає, що територіальний центр комплектування і соціальної підтримки ніяк не впливає на рішення військово-лікарської комісії, а тільки допомагає людям, щоб вони могли працювати комфортно і максимально швидко.
Нагадаємо, що на Полтавщині реабілітацію військових з інвалідністю та їх родинам планують проводити у санаторіях.
Стежте за усіма оперативними новинами у нашому Telegram.