У Полтаві обласна влада нагородила переможців чемпіонатів світу, Європи та Європейських ігор, а спортсмени та тренери поскаржилися на відсутність залів для тренувань чемпіонів (ФОТО)

11-го липня у Полтавській ОВА відбувається зустріч представників обласної влади із переможцями та призерами ІІІ Європейських ігор, чемпіонату Європи та чемпіонату світу.

-Ви доказуєте нам, що ви - найкращі в світі!  Ви дійсно виборюєте - завдяки вам лунає гімн та піднімається прапор України по всьому світу! Ви - приклад для наших молодих спортсменів! - говорить на початку зустрічі начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін.

Керівник ОВА також додає, що область активно вкладається у спорт у останні роки, що це є пріоритетом для обласної державної адміністрації та обласної ради. За словами Луніна, головне завдання влади – залучити якомога більше дітей до спорту.

Потім слово передають спортсменам-чемпіонам.

-Дуже щасливі, що вдалося досягти такого високого результату – отримати «золоту» медаль на Європейських іграх та завоювати ліцензію для участі у Олімпійських іграх-2024, які відбудуться у Парижі наступного року. Пишаємось тим, що саме наше місто, наша область виборола першу ліцензію для участі у Олімпійських іграх. Дякуємо вам за постійну підтримку та увагу! Дякуємо Збройним Силам України! Для нас це дуже цінно, щоб Гімн нашої країни лунав і, прапор підіймався. Важко стримати сльози, коли це відбувається саме зараз, - говорить у своєму виступі Олександр Хижняк, чемпіон ІІІ Європейських ігор з боксу.

-Важливо, що ми маємо змогу тренуватися попри все. Відчувається, що ці перемоги дають поштовх, піднімають дух, мотивують наш народ і наших захисників! Я горджуся тим, що можу представляти нашу країну на міжнародному рівні, горджуся тим, що я представляю саме Полтавську область! Дуже вдячна своєму тренеру, який вкладає у мене велику працю, свою душу. Завдяки йому і всім нам ми здобуваємо такі перемоги! У наступних планах – брати ліцензію на Олімпійські ігри, ми будемо над цим працювати, дай Бог, все складеться – і Олімпіада в Парижі буде наша! - додає Людмила Лузан, дворазова чемпіонка та срібна призерка ІІІ Європейських ігор із веслування на байдарках та каное.

-Ми впевнені у вас! – відповідає Лунін.

-Дякую вам за довіру. За те, що для нас робите – для наших дітей, для наших спортсменів. Ми, як тренери, спробуємо виправдати вашу довіру і ваші надії! - висловлюється Микола Мацапура, Заслужений тренер України, тренер чемпіонів та призерів Європейських ігор Людмили Лузан, Олега Кухарика та Ігоря Трунова.

-У нас тільки одне побажання, щоб ви збільшували кількість дітей і молоді, які у вас тренуються! – відповідає Дмитро Лунін.

Він також констатує, що у області - велика проблема із тренерами. Згадує, що були перемовини із Федерацією з боксу, щоб запустити на Полтавщині кілька нових секцій із боксу, але немає тренерів.

 До обговорення долучається чемпіон Європейських Ігор із муай-тай (таїландського боксу) Олег Приймачов, який говорить, що готовий підказати тренера у рідних для нього Лубнах. І нагадує про те, що вже не вперше акцентує на потребі створити на Полтавщині школу таїландського боксу.

-У Полтаві чи у Лубнах має бути школа таїландського боксу. Маю надію, що у нас молодь зможе займатися на достойному рівні! – говорить Олег Приймачов.

- Ми можемо будь-які спортзали побудувати, але якщо там не буде тренерів… Як приклад, ми у цьому році відкрили басейн. Такий басейн був побудований вперше за тридцять років в незалежній Україні… Ви можете побачити, що велика проблема – немає достатньої кількості тренерів. Ми вже залучаємо тренерів із інших областей, - пояснює Дмитро Лунін.

-Всі види спорту важливі! Головне, що прапор України піднімається в числі призерів і переможців майже на всіх змаганнях, де беруть участь українські спортсмени. Це означає, що Україна і Полтавщина іде правильним шляхом, вкладаючи кошти і в молодь, і в спорт! - зазначає у виступі, Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради.  

-Дякую за допомогу, яку навіть просто у побутових питаннях надаєте. Ви знаєте, у якому стані наш зал, от із цього залу Ваня і дійшов до чемпіонату Європи. Нам якийсь зал дуже сильно потрібний у Полтаві! – також підіймає проблему Шакро Маркарян, тренер Івана Примаченка, Чемпіона Європи із вільної боротьби.

Дмитро Лунін у відповідь згадує, що до початку повномасштабної війни, у 2021 році, був розроблений проект будівництва у Полтаві між «Дельфіном» та 2-ю ДЮСШ спорткомплексу єдиноборств. Планували на першому поверсі комплексу зробити зали для боротьби, а на другому – із боксу, кікбоксингу, таїландського боксу. Але свої корективи внесла війна і будувати зараз область не може. Проте - працюють над  тим, щоб зробити сучасний спортзал у Полтавській політехніці та  об’єднати там різні види єдиноборств.

-        Вони вже надали нам цей спортзал в оренду, він знаходиться в центрі, кошти на придбання обладнання у області є. Нам треба запустити цей спортивний зал і наситити його тренерами та спортсменами! – наголошує Лунін.

-Класичний пауерліфтинг розвивається дуже стрімко. У чемпіонаті світу на Мальті приймали участь більше 400 спортсменів. Цей вид спорту буде у програмі Всесвітніх ігор у 2025 році. У 2024 році буде відбірковий турнір до цих змагань – чемпіонат світу. Анатолій став спортсменом місяця в організації Всесвітніх ігор у червні. Дуже було приємно, коли Анатолій переміг зі збірною України. Він став єдиним спортсменом із України, який посів перше місце, уся збірна співала гімн, дуже було радісно. Дякуємо ЗСУ! – останнім із тренерів висловлюється Олександр Рагулін, тренер рекордсмена, триразового чемпіона світу із класичного пауерліфтингу Анатолія Новописьменного.

Після виступів та обміну думками Дмитро Лунін та Олександр Біленький вручають грошові сертифікати спортсменам і тренерам:

-Олександру Хижняку, чемпіону ІІІ Європейських Ігор з боксу та Олександру Хижняку, його тренеру;

-Людмилі Лузан – дворазовій чемпіонці та срібній призерці ІІІ Європейських ігор із веслування на байдарках та каное,  Олегу Кухарику – чемпіону та срібному призеру ІІІ Європейських ігор із веслування на байдарках та  каное, Ігорю Трунову, чемпіону та срібному призеру ІІІ Європейських ігор із веслування на байдарках та  каное, їх тренеру Миколі Мацапурі;

-Олегу Приймачову, чемпіону ІІІ Європейських ігор із муай-тай (таїландського боксу);

-Таїсії Бабенко, срібній призерці ІІІ Європейських Ігор із пляжного футболу;

-Івану Примаченку, чемпіону Європи із вільної боротьби та його тренерам Івану Блащаку та Шакро Маркаряну.

-Анатолію Новописьменному, рекордсмену, триразовому чемпіону світу із класичного паерліфтингу та його тренеру Олександру Рагуліну.