У Полтавській області отримати базову психологічну допомогу можна у сімейного лікаря чи педіатра 30 закладів ПМСД. Створення якісної послуги у сфері психічного здоров'я – одне з головних завдань держави у протистоянні російській агресії та після перемоги.
Про це повідомили в пресслужбі Полтавської ОВА 9 липня.
«Допомога психолога зараз потрібна не лише військовим, волонтерам, дітям чи людям старшого віку. Соціологічні дослідження показали, що 40-50% населення країни потребуватиме психологічної підтримки різного ступеня», — йдеться в повідомленні.
Розбудову системи надання послуг у сфері психічного здоров’я та психосоціальної підтримки обговорили на семінарі «Всеукраїнська програма ментального здоров'я: регіональна координація», який відбувався у Києві.
Навчання пройшли заступники керівників обласних військових адміністрацій та майбутні регіональні координатори Всеукраїнської програми ментального здоров’я. Від Полтавської області участь у заході взяв заступник начальника Полтавської ОВА Олексій Бруслик.
Всеукраїнська програма ментального здоров’я створюється за ініціативою першої леді Олени Зеленської та має просту життєву назву «Ти як?», адже стосується абсолютно кожного. Психологічна допомога має надаватися абсолютно в різних секторах – освіти, соціальної сфери, охорони здоров'я, безпеки та оборони – на національному й регіональному рівнях.
«На Полтавщині вже реалізується проєкт МОЗ «Охорона психічного здоров’я у структурі медичної допомоги». Він допоможе наблизити послугу з психічного здоров'я на первинній та вторинній ланках медицини сімейного лікаря, – розповів Олексій Бруслик. – В області отримати базову психологічну допомогу можна у сімейного лікаря чи педіатра 30 закладів ПМСД, які мають підписаний контракт із НСЗУ на пакет «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги». Загалом психологічну допомогу в регіоні можна отримати в 221 місці у 472 лікарів».
Знайти необхідний медзаклад відтепер можна завдяки онлайн-мапі: https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard/pmg-psychiatry.
Важлива сесія семінару – навчання методології визначення повного маршруту проходження послуги: від того, як потенційний отримувач може дізнатися про неї до отримання допомоги та вивчення рівня її ефективності.
Супровід розробки та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативою Олени Зеленської забезпечує Координаційний центр з психічного здоров'я при Кабінеті міністрів України за експертного партнерства та підтримки ВООЗ. Майданчиком для ухвалення рішень є Міжвідомча координаційна рада КМУ.
Нагадаємо,
Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.