Фото: BBC News Україна
Стартував пілотний проєкт «Пліч-о-пліч», що направлений на відновлення Херсонської області після затоплення, яке трапилося внаслідок підриву окупантами Каховської ГЕС. У реалізації цього проєкту взяли участь 15 областей нашої держави, серед яких і Полтавщина. Про це під час брифінгу 7 липня розповів начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін.
«В першу чергу буде відновлення житлових будинків. Велика частина Херсонщини постраждала і були зруйновані повністю населені пункти. Це не тільки житлових будинків стосується, а й соціальної інфраструктури. Проєкт консолідує навколо себе всю Україну. Наше основне завдання, тилових областей, — це допомагати воюючим регіонам, однак не тільки військовою та гуманітарною підтримкою, але й шляхом відновлення країни», — розповів Дмитро Лунін.
За його словами, Херсонщина стала першим регіонам, якому області України згуртовано допомагають. Водночас цю ініціативу згодом розширять і на інші частини країни, які постраждали внаслідок російської агресії.
«Полтавщина допомагає Херсонщині з перших днів деокупації. За цей час сотні тон гуманітарної допомоги було направлено в Херсонську область. А після трагедії на Каховській ГЕС активно допомагаємо й іншими засобами, це і плав засоби та комунальна техніка, яка працює в Херсонській області. Спочатку минулого тижня там працюють медики, а від початку деокупації працює ДСНС і більше 150 правоохоронців», — уточнив Лунін.
Голова ПОВА додав, що Херсонську область обрали першою для відновлення на державному рівні, оскільки вона є найбільш постраждалою від окупації рф. За його словами, під шевством Полтавщині знаходиться дві громади Херсонщини — село Чкалово (Великоолександрівський район) і Правдине (Білозерська селищна громада).
«Чкалово було в окупації 9 місяців. Спочатку там проживало 600 осіб, зараз там проживають 400 осіб. Уявіть собі, що кожна сім’я приїхала, а в них немає дахів, вікон. Громадяни України хочуть повертатися до своїх осель і хочуть там продовжувати жити. В Чкалово 126 будинків пошкоджено або зруйновано, й 5 соціальних об’єктів. Якщо говорити за Правдине, то воно також майже з 24 лютого знаходилось під окупацією. Звільнили територію вже в листопаді минулого року. Проживало 1500 осіб, зараз повернулися 600 осіб. 424 будинки пошкоджено або зруйновано, й 5 соціальних об’єктів», — уточнив Дмитро Лунін.
У Правдиному капітального ремонту потребує ліцей та дитячій садочок. Поточний ремонт потрібно провести у селищній раді та з нуля побудувати фельдшерско-акушерский пункт. У Чкалові планується капітальний ремонт ліцею та дитсадка, поточного ремонту потребує селищна рада та ФАП.
«Ми зробили обстеження всіх будівель на території двох населених пунктів, склали дефектні акти, технічні звіти кожного будинку, щоб зрозуміти, який потрібен кошторис щодо відновлення цих об’єктів. Що стосується об’єктів соціальної сфери, то там планується розробка проєктно-кошторисної документації. Фінансування планується з державного бюджету, а також Полтавська область і громади перераховують кошти на відновлення», — каже начальник Полтавської ОВА.
Полтавщина планує перерахувати на потреби Херсонської області близько 50 млн гривень, інші кошти, за словами Луніна це 80% фінансування, залучать з держбюджету.
Нагадаємо, 20 тонн скрапленого газу з Полтавщини передали херсонцям для комунальних потреб.
Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.