За допомогою такого документа держава оплачує вартість навчання певних категорій людей в закладах освіти. На сьогодні вже у Полтаві отримали ваучерів 680 осіб. Про це 5 липня під час брифінгу повідомила директорка Полтавського обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва.
За словами пані Катерини, ваучер - це документ державного зразка, який дає право певним категоріям осіб оплатити вартість свого навчання на суму не більше ніж 25 тисяч 800 грн.
«Якщо потреба на навчання 30 тисяч, то 26 тисяч 800 грн відшкодує служба зайнятості. Інші кошти повинні доплатити вже фізичні особи», - говорить жінка.
Загалом на державному рівні визначено 123 актуальних професій, за якими можна отримати ваучер на безоплатне навчання.
Право на отримання ваучера надається лише один раз. Його одержують люди, які мають професійно-технічну або вищу освіту та не зареєстровані в службі зайнятості як безробітні.
«Якщо ви отримали ваучер, але з якихось причин не можете його реалізувати, то наступний раз ви його вже не отримаєте. У нас в області майже 100 відсоткова реалізація ваучерів. Ми спочатку з’ясовуємо всі обставини щодо можливості навчання, а потім вже переходимо до видачі документів», - зазначає пані Катерина.
Вона також додає, що цьогоріч у Полтаві з провадженням цієї програми отримали ваучери 680 людей. Інші 300 осіб вже їх чекають. Ваучери надаються категоріям населення віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менш як 15 років.
До того ж цей документ може бути виданий в тому числі внутрішньо переміщеним особам та ветеранам, якщо вони:
- не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні;
- не отримували ваучер раніше;
- не проходили протягом останніх 3 років перепідготовку за рахунок коштів Фонду державного соціального страхування на випадок безробіття;
- мають професійну (професійно-технічну), фахову передвищу або вищу освіту.
Як можна отримати ваучер?
Щоб отримати ваучер, необхідно звернутися до центру зайнятості з заявою та документами:
- паспорт громадянина України;
- документ про професійну (професійно-технічну) або фахову передвищу, або вищу освіту (дублікати таких документів) чи єДокумент про освіту;
- ІПН;
- трудова книжка, її дублікат, або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Якщо трудова книжка зберігається у роботодавця, необхідно подати її копію, попередньо засвідчену роботодавцем. У разі відсутності трудової, людина має подати:
- довідку про прийняття та звільнення з роботи, видану за місцем роботи чи архівною установою;
- цивільно-правовий договір;
- або інші документи, що підтверджують період зайнятості такої особи.
Центр зайнятості інформує особу про прийняте рішення щодо видачі ваучерів протягом трьох робочих днів з дня його прийняття. Для отримання ваучера необхідно звернутися до центру зайнятості протягом п'яти робочих днів з дня надходження відповідного повідомлення.
Нагадаємо, що переселенці можуть подати заявку на отримання ваучера, щоб безоплатно навчатися у закладах освіти.
Стежте за усіма новинами у нашому Telegram.