Збирали підписи та створили ініціативну групу: в Полтаві жителі Левади протестували проти можливої реорганізації 3-ї міської поліклініки (ФОТО)

30 червня у Полтаві мешканці мікрорайону Левада та лікарі 3-ї міської клінічної поліклініки зібралися на ґанку медзакладу, аби разом скласти план недопущення можливої реорганізації поліклініки. Люди жваво сперечалися між собою та збирали підписи до міської ради з проханням відкласти або скасовувати можливе рішення. Врешті депутати та активісти вирішили створити ініціативну групу. Фото з місця подій зробили журналісти 0532.ua.

Мешканці мікрорайону Левада, стурбовані новиною про вірогідну реорганізацію 3-ї міської клінічної поліклініки, у Вайбер-чаті домовилися обговорити ситуацію разом з медичним персоналом, якому начебто загрожує скорочення, на 12 годину. Також на зустріч запросили депутатів. Всі разом зібрали більше ніж два листи підписів.

Лікарі не на камеру стверджують, що їхній медзаклад нібито планують об’єднати з 3-ю міською клінічною лікарнею, через що планується скоротити близько 80% медичного складу. 

«Про скорочення не тільки я чув, це чуло пів поліклініки. Анатолій Рудич (директор 3-ї міської клінічної лікарні – ред.) приходив сюди зі своїм начмедом, ходив коридорами і всім про це казав», — розповідає один з медичних працівників.

За словами лікарів, їхнього керівника Володимира Глєбова хочуть усунути з посади, а персонал або скоротити, або суттєво понизити у ставці. Все це начебто потрібно, аби скоротити видатки на збиткові медзаклади. 

«Адміністративний корпус у нас дублюється — два головних лікарі, два головних бухгалтери, два завідуючих. Цих людей точно виженуть, а залишать своїх. Стоматологію хочуть перевести на 0,5 ставки», — каже один з лікарів.

У коментарі нашим журналістам директор третьої міської клінічної лікарні Анатолій Рудич запевнив, що скорочення стосуватимуться лише адміністративних посад та не зачеплять медичних працівників. І на якості медичних послуг, які отримують мещканці мікрорайону, це не позначиться.

Під час бурхливої дискусії між присутніми, депутати подільської районної ради Євген Нагорний та Владислав Призов запропонували створити робочу групу, яка опікуватиметься питанням збереження медзакладу. За їхнім задумом, вони мають зібрати необхідні аргументи, щоб на наступному засіданні профільної комісії відтермінувати або зупинити процес можливої реорганізації поліклініки.

«У робочу групу ми плануємо залучити дві людини від громади, дві людини від поліклініки та дві людини від влади. Спочатку сформуємо такий список, а потім долучимо ще когось, тому що можливо хтось буде з Подолу, хтось з Левади, можливо ще з сел Вакуленеці чи Крутий Берег, які приєднані до територіальної громади», — розповів Владислав Призов, депутат подільської райради від фракції «Слуга народу».

Оптимізація медичних закладів (ліквідація, злиття чи відокремлення) відбувається в межах медичної реформи. На думку Владислава Призова, відповідне рішення уряду є правильним, однак на місцях його можуть не вірно зрозуміти чи виконати, тому громаді слід ретельно контролювати можновладців.

«У планах Міністерства охорони здоров’я України поділити заклади охорони здоров’я на кілька рівнів. Таким чином, буде сформована, так звана, спроможна мережа лікарень, а саме: надкластерні, кластерні та загальні заклади охорони здоров’я. Для кожної з них буде визначено свій перелік функцій», — відповів керівник пресслужби Полтавської міськради Олександр Дедюхін у коментарях виданню «Полтавщина».

Також він додав, що скорочення в лікарнях і поліклініках відбуватиметься не за рахунок медичного персоналу, а переважно адміністративно-господарського та посад з дублюючими функціями.

Нагадаємо, хірурги другої міської лікарні Полтави освоїли операції на паращитоподібних залозах.

Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.