«Гойдалки» з полтавськими дитмайданчиками: влада оприлюднила адреси, де цьогоріч буде ремонт об'єктів, але не всі містяни залишились задоволеними (ФОТО)

У Полтаві на 2023 рік заплановано відремонтувати 16 дитячих майданчиків. Для цього з міського бюджету залучать 3 мільйони гривень. Перелік вулиць вже оприлюднений. Чимало жителів та чиновників радіють цій новині, але ті, чия вулиця чи район не опинилися в переліку, мають питання до влади. Журналісти 0532.ua дізнавалися, де цьогоріч з’являться нові дитмайданчики та що не так з цим рішенням.

Все як у людей

У мікрорайоні Левада на бульварі Богдана Хмельницького в цьому році з’явиться один з найсучасніших у Полтаві дитячих майданчиків, каже депутат міської ради Денис Поліщук. За його словами, проєкт реалізують коштом міського бюджету. З’явиться він на місці старого дитмайданчика. Загальна площа майбутнього майданчика складатиме 40 соток. Він матиме, каже депутат, гумове покриття, аби діти не травмувалися при падінні. Депутат додає, що воно коштує дуже дорого — понад 2000 грн за квадратний метр. 

«Це все (будується. – ред.) в рамках реконструкції бульвару Богдана Хмельницького. Приблизна сума фінансування — 4 мільйони гривень. Сюди входить скейт-парк, дитячий майданчик, урни та лавочки, котрі вже встановили ще минулого року. Але ще прокладуть кілька нових доріжок», — розповів Поліщук.   

Він пояснює, що роботи планують завершити впродовж місяця, проте не виключає, що терміни можуть трохи «зсуватися» через різні фактори. На думку депутата, інфраструктура на Леваді значно краща, ніж в багатьох районах міста. Тут уже побудовані два сучасних дитячих майданчика. Перший з них — на проспекті Миру, 24 — ще у 2018 році за ініціативою Дениса Поліщука.

Депутат розповідає, що подав план проєкту побудови дитячого майданчика на конкурс по програмі «Бюджет участі», де серед 100 таких же проєктів він опинився в списку 10 переможців. За його словами, від конкурсу до реалізації пройшов рік. Бюджет склав 400 тисяч гривень, за які тоді встановили нові лавочки, турніки, гірки та інші елементи.   

Найсучаснішим на Леваді поки лишається майданчик, побудований через рік після першого — у 2019 році. Його зведення обійшлося міському бюджету в 500 тисяч гривень. В цю суму входило проєктування, експертиза, виконання робіт. Чоловік каже, що найдорожчим виявився декоративний корабель за 260 тисяч гривень.

«Деякі люди дивуються, як це може все коштувати півмільйона гривень. Але якщо порахуємо всі витрати на матеріали, роботу та доставку, то все на то і виходить», — стверджує Поліщук.    

Також депутат констатує, що ціна на побудову об’єктів не змінювалась (у середньому 400-500 тис. грн), а ось інфляція серйозно знецінила цей кошторис.

Фантомний майданчик

А ось мешканці двору, який знаходиться на провулку космічний, 4, що на Половках, взагалі стикнулися з повною відсутністю фінансування прибудинкової інфраструктури. Хоча їхній дитмайданчик і знаходиться на балансі ЖКГ, але комунальники погоджуються лише на його демонтаж. При цьому забороняють місцевим мешканцям власноруч проводити будь-які ремонтні роботи.

«З 2005 року він поставлений на баланс КП ЖЕО №2. З того часу працівники проводили ремонт лише два рази. Вперше на дитячій гірці замінили дерев’яні сходи в 2018 році. Вони дали дощечки, співробітника і часткова фарбу, все інше було зроблено зусиллями наших депутатів і жителів», — розповідає місцева мешканка.

Жителі, чиї діти ходять гратися в цей двір, звернулися за допомогою до депутата міської ради Сергія Савенкова. Чоловік розповідає, що не має повноважень виділяти кошти, але може ініціювати звернення до міськради, аби вона профінансувала ремонт об’єкта.  

«Я прийшов на колективну зустріч, побачив, що цей майданчик дійсно зруйнований. Я сформував своє звернення, відніс його до міської ради, прийшов на профільну комісію, де я просив депутатів включити ремонт цього майданчика в програму ЖКГ. Вони підтримали це рішення. Через кілька місяців і міськрада вирішила виділити кошти. Але зараз уже пройшли тендери на ремонти 16 майданчиків у Полтаві за 3 млн гривень, але наш аварійний майданчик зник з переліку», — розповідає Сергій Савенков.

Депутат додає, що не розуміє, за яким принципом обирають локації для ремонту, та бачить в цьому певні неформальні домовленості між місцевими можновладцями. Савенков уточнює, що він єдиний депутат від фракції «Європейська солідарність», хто подавав до Полтавської міськради список об’єктів на ремонт.    

Сергій Савенков разом з мешканцями району підрахував, що на ремонт дитмайданчика необхідно залучити близько 100-120 тисяч гривень. Тут хочуть замінити гойдалку, адже дерев’яні балки на старій просто прогнили та відірвалися від основи. Нова коштуватиме зі встановленням близько 35 тисяч гривень. Гірка та інші невеликі споруди обійдуться десь в 65 тис. грн.

Чимало мешканців готові вкладати в цей ремонт власні кошти, однак у ЖКГ їм заборонили робити реконструкцію, бо майданчики за законом необхідно будувати та ремонтувати лише згідно зі встановленими нормами безпеки.

«Не може фізична особа самостійно взяти й замінити несучу балку, тому що вона (балка – ред.) має витримувати певне навантаження. Гойдалка розраховується на вік дитини в 12-13 років, тобто вона тестується певним навантаженням, яке вона має витримати. Але якщо хтось замінить цей елемент, а потім дитина отримує травму, та особа нестиме кримінальну відповідальність», — каже жителька будинку навпроти.   

Савенков розповідає, що єдина можливість побачити дитячий майданчик відремонтованим цьогоріч — якщо в бюджеті міської ради буде нерозподілений залишок коштів, який можуть направити на відновлення об'єкта.

За нашим запитом про те, як саме управління ЖКГ обирало майданчики для переліку на ремонт, нам відповіли, що до програми увійшли лише першочергові майданчики.

За якими адресами відремонтують майданчики

До Програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою Полтавської міської територіальної громади на 2023 рік включено 30 дитячих майданчиків та 3 спортивних майданчики, які потребують ремонту. На виконання цих робіт у міському бюджеті заплановано 3 млн грн.

Про це нашим журналістам розповів прессекретар Полтавської міськради Олександр Дедюхін.

Відповідно до оголошеної закупівлі, виконання послуги відбуватиметься на дитячих майданчиках в м. Полтава, а саме за адресами:

1.вул. Великотирнівська, 10/61. 

2. вул. Великотирнівська, 16. 

3. вул. Алмазна, 3. 

4. пр-т Миколи Вавілова, 1/15. 

5. вул. Огнівська, 8. 

6. вул. Старий Поділ, 12. 

7. вул. Злагоди, 14. 

8. вул. Анатолія Кукоби, 24. 

9. бул. Боровиковського, 7. 

10. бул. Євгена Коновальця, 6/1. 

11. вул. Станіславського, 8. 

12. вул. Юрія Кондратюка, 15. 

13. вул. Ватутіна, 23. 

14. вул. Ватутіна, 29. 

15. вул. Вячеслава Чорновола, 6, 8. 

16. вул. Героїв Сталінграда, 11.

Нагадаємо, у Полтаві після “капітального” ремонту покрівлі в дитячому садочку почав протікати дах.

Щоб стежити за оперативними новинами, підписуйтеся на наш Telegram.