«Право на якісну освіту: що варто знати батькам?» онлайн-форум для батьківства Полтавської області

Для розвитку конструктивної співпраці між школою та батьківством важливим аспектом є обізнаність батьківської громадськості щодо захисту права їхніх дітей на отримання якісної освіти.

14 червня 2023 року управлінням Державної служби якості освіти у Полтавській області провели онлайн-форум для батьківства «Право на якісну освіту: що варто знати батькам?». Мета зустрічі: ознайомити батьківську громадськість з їхніми правами як учасників освітнього процесу та наголосити на шляхах вирішення можливих конфліктних ситуацій.

«Ефективна комунікація з учасниками освітнього процесу один з пріоритетних напрямів роботи Державної служби якості освіти України. Реформа НУШ включає педагогіку партнерства — спілкування, взаємодію та співпрацю між учителем, учнем і батьками. Учитель має бути другом, а родина — залучена до побудови освітньої траєкторії дитини», — наголосив Іван Юрійчук, заступник Голови Державної служби якості освіти України, звертаючись до учасників онлайн-зустрічі.

Юрій Кращенко, начальник управління Служби, зазначив: «Однією з ознак якісної школи є впевненість батьківства, що їхні діти всебічно розвиваються, а успіхи дітей оцінюються об’єктивно і прозоро. Постійний зворотний зв’язок від школи допомогає батькам краще розуміти середовище, в якому навчаються діти».

З правами батьків, які визначені законодавством про освіту освіти, ознайомив учасників форуму Леонід Мироненко, заступник начальника управління — начальник відділу інституційного аудиту управління Служби. Також акцентуав увагу присутніх на орієнтовному алгоритмі дій батьків або осіб, які їх заміняють, для вирішення наявних непорозумінь, а саме: звернення до вчителя з чітко окресленим питанням; взаємоповага; у разі відсутності конструктивного вирішення проблеми, звернення до директора закладу освіти.

«Важливим аспектом є процедура оформлення звернення. Обов’язково має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові заявника, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, підпис заявника (заявників) із зазначенням дати. Анонімні звернення відповідно до законодавства не розглядаються», — зазначила Лілія Гавриш, головна спеціалістка-юрисконсульт управління Служби.

Ознакою безпечного освітнього середовища є відсутність булінгу (цькування). Ірина Москаленко, начальниця відділу ювенальної превенції Управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Полтавській області, підполковник поліції, розповіла присутнім як розпізнати булінг (цькування) та як йому запобігти. Зауважимо, на сайті закладу освіти обов’язково має бути розміщено порядок подання та розгляду заяв про випадки булінгу (цькування), а також порядок реагування на доведені його випадки та відповідальність осіб, причетних до нього.

Олена Бондаренко, співголова громадської організації «БАТЬКИ SОS», порадила учасникам форуму не боятися комунікувати зі школою з приводу проблемних питань. Письмове звернення все-таки підвищує шанси на вирішення ситуації. При тому важливо зазначати в ньому конкретні факти порушення прав, а не емоційні судження.

В онлайн-форумі взяли участь близько 400 представників батьківства закладів освіти Полтавської області.

Інформацію підготовлено управлінням Державної служби якості освіти у Полтавській області, 050 211 18 45

Нагдаємо, що син полтавського бійця збирає для батька 250 тисяч гривень на бойову автівку.

Стежте за усіма новинами у нашому Telegram.