Тепла погода, яка пришла у Полтаву з середини травня, змотивувала містян поїхати до водоймищ. Така активність полтавців змусила владу навіть перенести відкриття купального сезону з 4 на 1 червня. Однак люди, зокрема і діти, не стали чикати до офіційного відкриття сезону, а вже купаються у річках. Журналісти 0532 провели рейд найпопулярнішими міськими пляжами, та дізналися, чи вже безпечно і комфортно відпочивати на піску.
«Зелений острів»
Міський пляж «Зелений острів», розташований на Подолі, доволі популярний серед полтавців. Наші журналісти після обіду зустріли там чимало молоді і літніх людей. Причому малі діти бавляться безпосередньо у річці, хоча поряд немає рятувальників.
Робітник викошує дикорослу траву на території, однак люди скаржаться на великі провалля у піску, кажуть, що вони утворилися через потоки дощової води, яка згори зливається прямісінько у річку.
Більш того, дівчата, які відпочивали на пірсі, стверджують, що неодноразово відчували неприємний запах з цієї води, тому припускають, що крім дощової, туди зливається і каналізаційні стоки.
На сам пірс можна пройти через комерційний прокат плавзасобів. Хлопці, які тут працюють, розповідають, що зараз здають в оренду лише сап борди по 130 на годину у будні та по 175 гривень у вихідні.
Однак поряд стоять катамарани, на яких цивільним під час воєнного стану кататися заборонено. Хлопці кажуть, що вони тут лише припарковані і їх ніхто не використовує, проте деякі люди кажуть, що катамарани пригнали сюди недавно.
Пляж Дублянщина
До міського пляжу в історичній місцевості Подільського району Дублянщині доволі тяжко проїхати через вщент розбиту дорогу. Сам пляж здебільшого покритий травою та бур'яном, особливо біля води та подалі від зони відпочинку.
Поряд розташований волейбольний майданчик, де гралися діти. Місцеві відпочивальниці стверджують, що облаштувати майданчик вдалося завдяки ініціативним полтавцям, які закупили пісок та повісили сітку.
Біля майданчика є єдина кабінка для перевдягання, найближчий туалет знаходиться дуже далеко. Вздовж пляжу стоять лавки, однак майже усі вони зламані. Відпочивальники розповідають, що коли біля пляжу працювало кафе, то його власники доглядали за місцевістю, але воно начебто згоріло. Після цього за зоною відпочинку банально нікому доглядати.
Міський пляж №3
Цей пляж реконструювали кілька років назад, тому з точки зору інфраструктури він є найкомфортнішим серед безоплатних у нашому місті. Територія міського пляжу №3 огороджена, на вході стоять сміттєві баки. До води ведуть стежки викладені з плитки. Зліва від входу є спортмайданчик з турніками.
На пляжі стоять навіси з невеличкими лавками, однак поряд з ними є значно більші, на яких відсутня покрівля.
Пісок тут значно м’якіший та з меншою кількістю трави, яка з нього проростає. Лише біля води можна побачити доволі помітну зелену лінію. Також зроблен пандус для маломобільних людей.
На території доволі багато кабінок для перевдягань. Однак туалет знаходиться доволі далеко.
На території також є оглядова вежа рятівників, але їх поки немає на місці. Люди кажуть, що вони з’являться з відкриттям купального сезону. Крім цього, тут також є медпункт, де зможуть надати першу допомогу.
Міський пляж №1
Одним з найпроблемніших пляжів виявився саме міський пляж №1. Крім того, що пісок твердий та місцями доволі сильно заріс травою, поблизу стоять тополі, з яких вже зараз летить пух, котрий ускладнює дихання алергікам. Сміттєві урни забиті, а туалет розташований так далеко, що не всі відпочивальники в курсі, де він знаходиться.
З головних переваг цього пляжу варто зазначити його зручне розташування — прямісінько за мостом, який веде до Південного вокзалу. Поряд супермаркет, де ціни на продукти значно нижчі, ніж у ятках. Поруч є майданчик та спортивний зал, де тренуються місцеві спортсмени.
Також з води виходять качки, яких можна погодувати.
Наразі 8 з 11 міських пляжів та зон відпочинку вже готові до прийому відпочивальників, розповів нашим журналістам 29 травня Євген Савчук, начальник міської рятувально-водолазної служби. За його словами, водолази вже розчистили дно водоймищ від дерев та листя.
«Кожного року купальний сезон в нас розпочинається 4 червня, але цього року через значне потепління та великий ажіотаж полтавців до пляжного відпочинку, ми вирішили цьогоріч розпочати купальний сезон на 3 дні раніше, 1 червня», — розповів Савчук.
Він додав, що з 1 червня на всіх міських пляжах чергуватимуть рятувальні служби. Крім цього, патрулювання на воді будуть здійснювати 3 катери, у складі яких будуть 4 рятівники і водолаз.
Цьогоріч купальний сезон триватиме до 15 вересня.
Нагадаємо, за цей рік кількість потопельників на водоймах Полтавщини зросла на 30%.
Щоб стежити за важливими повідомленнями, підписуйтеся на наш Telegram.