«Чорно-білий світ золотих візерунків»: у Полтавському художньому музеї відкрилася оригінальна експозиція молодої художниці

У четвер, 4 травня, у Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) ім. М. Ярошенко відкрилась арт-виставка 23-річної художниці Альони Вініченко «Back To Black». В її картинах використані лише три кольори, якими вона передає атмосферу казок та містики. На виставці мисткині побували журналісти 0532.ua.

О 18:00 залу «Артцоколь» галереї мистецтв потроху заповнили шанувальники сучасного мистецтва різного віку. Спустившись у нижню залу, глядача зустрічали роботи полтавської художниці Альони Вініченко.

На стінах з лівого боку розміщені абстрактні картини у стилі Fluid art, написані акриловою фарбою.

Через стінку — перші «проби пера» кількарічної давнини, які вона малювала у графічній техніці. Найбільшу увагу глядачів привернули «свіжі» роботи мисткині, які висять праворуч від входу. Ці картини також чорно-білі, але в них Вініченко додала свій головний штрих — золоті елементи.

Самої художниці у вказаний час у галереї не було, співробітники музею і самі не знали, чи прийде Альона Вініченко на відкриття своєї експозиції. Хвилин через 15 інтрига розвіялась — художниця з’явилась на заході з квітами в руках та у супроводжуванні близьких.

За кілька миттєвостей вона розповіла, що хоч і мала фахову освіту, але професійно займатись живописом почала не так давно, у 2018 році. До цього малювала переважно невеличкі скетчі. Натхнення для сюжетів своїх творів черпала з містичних книг, фільмів, серіалів та музики.

«Я дуже обожнюю книгу Брема Стокера «Вампір» про Дракулу, і дуже обожнюю «Володаря перснів». В мене була ідея ілюструвати одну з цих книг. З дитинства ми з батьками полюбляли якісь загадкові, фентезійні книги, тому це все вплинуло на мою творчість», — каже дівчина.

Вона додає, що завжди любила чорно-білу стилістику, однак рівно рік тому, у травні 22-го, створила першу експериментальну картину з золотими візерунками поталі (матеріал золотистого кольору у листах чи рідкому стані).

Ця робота, за словами художниці, стала її улюбленою, адже це не лише перший вдалий дебют в такій кольористиці, але й автопортрет в образі фавна з її кішкою «сфінксом». Цей твор єдиний, де зображена саме вона, постаті інших фантастичних істот (мавок та фавнів) «брала з голови». Хтось з глядачів в залі побачив схожість героїв її «світу» з персонажами японського аніме та манги, однак художниця заперечила, що надихалась східною анімацією.

Зазвичай сюжети її картин лише відносно продовжують якусь спільну історію, проте в Альони є одна закінчена серія художніх творів. Це три маленькі картини (триптих), написані у стилі Fluid art.

«Вони пов’язані між собою темою «стадії кохання». Там я показала на прикладі ліній, як йдуть три стадії кохання, тобто знайомство, початок відносин та пристрасть, спокій та любов», — пояснює художниця.

Це третя персональна виставка Альони Вініченко. Вона триватиме у Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) ім. М. Ярошенко до 28 травня.

Нагадаємо, полтавців запрошують на майстер-клас із пластилінової пластики, який відбудеться 7 травня.