5 травня – Всесвітній день акушерки. Ідея його відзначення (International Day of the midwife) виникла у 1987 році під час проведення конференції Міжнародної конфедерації акушерок. Ця поважна організація, заснована у 1919 році, об'єднує у своїх лавах 88 акушерських асоціацій із 75 країн світу. Відтоді Міжнародний день акушерки відзначають 50 країн світу. Передусім, це добра нагода, аби розповісти про цю професію, популяризувати її.
На Полтавщині нині у різних медичних закладах трудиться понад 300 акушерок і відбувається понад 11 тисяч пологів.
Важливо також те, що в області вже кілька років відчувається дефіцит кадрів, адже ця професія акушерки є дуже складною і відповідальною.
В КП «2-а міська клінічна лікарня Полтавської міської ради» трудиться п’ять акушерок.
З розвитком медицини у них з’являються нові обов'язки та засоби роботи, однак незмінним лишається одне: саме від вмінь та навичок акушерок залежить здоров'я майбутньої мами та дитини.
Для кожної фахів чині акушерство – справжнє покликання на все життя.
Віра Авраменко має загальний стаж роботи п’ятдесят три роки.
Починала вона трудову діяльність у 1970 році в міському пологовому будинку. А в другій міській лікарні - з 1981 року.
«Я знаю, напевно, майже усіх дітей мікрорайону. За ці роки спостерігала за вагітністю жінок кількох поколінь. З однієї родини до нас приходили ставати на облік спершу мама, потім її донька , а згодом і онучка» - ділиться Віра Петрівна.
"Якщо у жінки нормально протікає вагітність та пологи, народжується здорова дитинка – вважаю це головним у роботі. А найважливіше для нас – любити людей» - вважає Віра Авраменко.
Людмила Стафійчук, старша акушерка та дільнична акушерка Світлана Дашевська пропрацювали у КП «2-а міська клінічна лікарня Полтавської міської ради» по двадцять років. Вісімнадцять років віддала роботі закладі Лариса Тверітіна. Нещодавно колектив поповнила молодий фахівець Анастасія Зогаль.
« В мене один запис у трудовій книжці. Прийшла сюди одразу після училища. Що найскладніше у нашій роботі? Напевно, знайти підхід і слова підтримки для кожної жінки. Протягом останнього року нашими пацієнтками ставали жительки фронтових регіонів – намагалися допомогти кожній з них. Опановуємо нові знання, обладнання – адже медицина бурхливо розвивається, ми повинні йти в ногу з прогресом» - говорить Людмила Стафійчук.
ЦІКАВІ ФАКТИ:
І в історичних джерелах, і у літературних творах часто згадуються акушерки, чи як їх називали у давнину повитухи. Вміння та навички повитух передавалися з покоління в покоління. Існували цілі династії, вмілі і досвідчені повитухи користувалися величезною пошаною у суспільстві, були почесними членами громади.
Саме наш земляк, уродженець села Веприк Гадяцького району Нестор Амбодик - Максимович , який жив у 16 столітті і був видатним вченим, зробив першу спробу систематизувати знання з акушерства і написав монографію з цієї теми «Мистецтво сповивання».
Міжнародний день акушерки – гарний привід ля кожної представниці цієї професії познайомитися з колегами, отримати нові зв’язки і розширити знання. В рамках акцій, що проводять цього дня по всьому світові, акушерки організовують вуличні ходи, встановлюють палатки у громадських місцях , де проводять безкоштовні консультації щодо своєї діяльності. Крім того, організовують зустрічі , семінари та конференції, де діляться досвідом та розповідають про новітні досягнення у галузі. А ще кращі з кращих отримують нагороди.
У передових країнах збирають кошти на потреби колег у менш розвинених куточках світу. Скажімо, кілька разів збирали гроші на купівлю обладнання, транспортних засобів для тих, хто живе у віддалених регіонах, тощо.
Щиро вітаємоакушерок з професійним святом!
Якщо ви вирішили прийти на прийом до лікарів жіночої консультації у КП «2-а міська клінічна лікарня ПМР» телефонуйте у реєстратуру поліклініки 60-71-79;
Для того, що би потрапити на прийом, вам не потрібне електронне направлення – достатньо лише обрати лікаря за вашим бажанням, зателефонувати у реєстратуру і вам призначать зручний для відвідин час.
Читайте також:
У Полтаві відкрили цілодобовий кабінет репродуктивного здоров’я